У листопаді 2018 року продовольча і сільськогосподарська організація Об’єднаних Націй (ФАО) опублікувала значення індексів цін на продовольчі товари, зернові культури, рослинні масла і молочну продукцію, а також на м’ясо та на на цукор.
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на зведення Індексу продовольчих цін FAO.
У листопаді 2018 року середнє значення Індексу продовольчих цін (ІСЦ) ФАО склало 160,8 пункта, що стало найнижчим показником з травня 2016 року і майже на 15 пунктів (8,5%) нижче показника за відповідний період минулого року. Основним фактором цього зниження в листопаді було значне падіння цін на рослинну олію, молочну продукцію і зернові. Спостерігалося також невелике зниження цін на м’ясо, а ціни на цукор зросли.
У листопаді середнє значення Індексу цін на зернові ФАО склало 164 пункти, що майже на 1,7 пункта (1,1%) нижче жовтневого показника і на 11 пунктів (7,1%) нижче середнього значення за листопад 2016 року.
Середнє значення Індексу цін на рослинні олії ФАО в листопаді склало 125,3 пункта, що на 7,6 пункта (5,7%) нижче жовтневого показника; зниження значення даного Індексу триває десятий місяць поспіль, і в результаті він досяг мінімального за останні 12 років рівня.
Середнє значення Індексу цін на молочну продукцію ФАО в листопаді продовжило зниження шостий місяць поспіль і склало 175,8 пункта, що на 6 пунктів (3,3%) нижче рівня жовтня. Це на 13,9% нижче за показник листопада минулого року і на 18,3% нижче його найвищого рівня, досягнутого в травні цього року.
У листопаді середнє значення Індексу цін на м’ясо ФАО склало 160 пунктів, що трохи нижче переглянутого показника за жовтень і на 7,4% нижче рівня відповідного місяця минулого року. Світові котирування цін на м’ясо птиці, свинину і баранину в листопаді продовжили знижуватися, причому в найбільшій мірі впали ціни на баранину, а ціни на яловичину трохи виросли.
Середнє значення Індексу цін на цукор ФАО в листопаді склало 183,1 пункта, що на 7,7 пункта (4,4%) вище рівня жовтня; причому зростання триває третій місяць поспіль. Зростання котирувань цукру відображає головним чином стан виробництва в Бразилії, де, згідно з останніми оцінками, очікується, що в Центрально-південному регіоні буде вироблено цукру на 27% більше, ніж в минулому році. Крім того, частка цукрової тростини, використовуваного для виробництва цукру, знизилася з 47,4% у 2017 році до 35,8%, причому основна частина очерету направляється на виробництво етанолу. Однак зниження минулого місяця цін на бензин в Бразилії запобігло подальше зростання цін на цукор, оскільки певна частина цукрової тростини була перенаправлено з виробничих ліній етанолу.
Джерело: propozitsiya.com