Індекс продовольчих цін ФАО

Середнє значення ІПЦФ за весь 2018 рік склало 168,4 пункту, що на 3,5% нижче показника за 2017 рік і майже на 27% нижче рекордного рівня в 230 пунктів, зареєстрованого в 2011 році. Найбільше в 2018 році впали ціни на цукор; також в порівнянні з попереднім роком знизилися ціни на олію, м’ясо і молочну продукцію. Однак світові ціни всіх основних зернових культур в 2018 зросли. Про це пише propozitsiya.com з посилання на агентство «ФАО».

Середнє значення Індексу цін на зернові ФАО склало в грудні 167,1 пункту, що на 3,0 пункту (1,8%) вище листопадового показника і на 9,6% вище за показник грудня 2017 року. Ціни на пшеницю в грудні дещо зросли, головним чином, у зв’язку з стурбованостями щодо видів на урожай в Аргентині через несвоєчасне випадання опадів, а також щодо скорочення експортних поставок з Російської Федерації. Однак зростання цін стримувала гостра конкуренція на експортних ринках. У грудні також зросли світові ціни на кукурудзу на тлі активного попиту і побоювань щодо несприятливих погодних умов в південній півкулі. Світові ціни на рис, навпаки, продовжують знижуватися вже шостий місяць поспіль, чому сприяє відсутність ажіотажного попиту. Середнє значення Індексу цін на зернові ФАО за весь 2018 рік склало трохи більше 165 пунктів, що приблизно на 9,0% вище за рівень 2017 року, але все ж на 31% нижче його пікових значень, зареєстрованих в 2011 році.

Середнє значення Індексу цін на рослинні олії ФАО в грудні склало 125,8 пункту, що всього на 0,5 пункту (0,4%) вище, ніж минулого місяця, і цей приріст зареєстрований вперше після десяти місяців його зниження. Причиною цієї невеликої позитивної корекції стало зростання цін на пальмову олію під впливом як зростаючого внутрішнього попиту в основних країнах-виробниках, так і збільшення імпортного попиту на світових ринках. Світові ціни на соєву і ріпакову олію, навпаки, продовжували знижуватися в силу, відповідно, великих запасів в США і слабкий попит в ЄС. Одним з факторів зниження котирувань рослинного масла стало падіння цін на мінеральні масла. В цілому за рік середнє значення Індексу цін на рослинні олії ФАО склало 144 пункти, що на 15% нижче за показник 2017 року і є найменшим показником з 2007 року.

Середнє значення Індексу цін на цукор ФАО в грудні склало 179,6 пункту, що на 3,6 пункту (1,9 відсотка) нижче рівня листопада. Зниження світових цін на цукор відбувалося під впливом знижувального тиску на них, частково зумовленого інформацією про більш високих темпах зростання виробництва цукру в Індії в останні місяці. Зниженню котирувань цукру також сприяло падіння світових цін на нафту, оскільки низькі ціни на енергоносії, як правило, призводять до скорочення використання цукрової тростини для виробництва етанолу і, як наслідок, збільшення поставок для виробництва цукру, особливо в Бразилії, яка є найбільшим виробником цукру в світі.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *