Індексація вантажних залізничних тарифів змінить витрати у сільському господарстві на 0.13%, — Укрзалізниця

Запропонована Укрзалізницею індексація вантажних тарифів на 14,2% практично не позначиться на загальних витратах учасників ринку перевезень. Зокрема, на операційні витрати в промисловості індексація вплине на 0,19 відсоткового пункту, а транспортна складова в кінцевій ціні продукції зміниться від 0,04% до 0,91%. Про це повідомив директор зі стратегічного розвитку та інвестиційної політики Укрзалізниці Антон Саболевський. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на прес-центр Укрзалізниці.

За його словами, індексація вантажних тарифів змінить витрати у видобувній промисловості та розробленні кар’єрів лише на 0,7 відсоткового пункту, у металургійному виробництві, виробництві готових металевих виробів, крім машин і устаткування, — на 0,11 відсоткового пункту, у сільському господарстві — на 0,13, у виробництві коксу та продуктів нафтопереробки — на 0,43, у виробництві хімічних речовин і хімічної продукції – на 0,26 відсоткового пункту. «Тоді як для учасників ринку вплив індексації тарифів буде незначним, для самої Укрзалізниці це нагальна потреба зменшити розрив між індексом цін виробників промислової продукції та рівнем тарифів на перевезення вантажів залізничним транспортом у межах України», — підкреслив Антон Саболевський.

Крім того, топ-менеджер Укрзалізниці наголосив, що за період з 2009 по 2018 рік індекс цін виробників промислової продукції, за даними Державної служби статистики України, випереджає індекс тарифів на перевезення вантажів залізничним транспортом на 89,7%. Такий розрив, зазначив Антон Саболевський, не дає змоги перевізнику вчасно реагувати на підвищення цін на складові елементи витрат (пальне, електроенергію, запасні частини). При діючому рівні регульованих державою тарифів розмір доходів Укрзалізниці не покриває необхідні кошти для капітальних інвестицій на ремонти, модернізацію та оновлення рухомого складу та залізничної інфраструктури.

До інформації: АТ «Укрзалізниця» ініціює індексацію тарифів на вантажні залізничні перевезення на рівень індексу цін виробників промислової продукції, що за 2018 рік становить 14,2%, і пропонує надалі здійснювати індексацію автоматично. Укрзалізниця наполягає, що тарифи на перевезення вантажів залізничним транспортом у межах України мають автоматично змінюватися на індекс цін виробників промислової продукції (ІЦВ) згідно з основними прогнозними макропоказниками економічного й соціального розвитку України, схваленими постановою Кабінету Міністрів України.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *