Головною умовою використання пестицидів та агрохімікатів має бути їх безпечність. Один з дієвих інструментів мінімізації кількості неякісних та небезпечних засобів захисту рослин на ринку — зміна підходів до їх випробувань. Враховуючи, що вимоги до установ, які досліджують засоби захисту рослин, не переглядалися вже 25 років, ситуація потребувала якнайшвидших змін.
Тому на початку лютого Міндовкілля встановило нові, більш жорсткі вимоги для наукових установ, що проводять державні випробування пестицидів та агрохімікатів. Такі зміни в регуляції дадуть можливість допускати до випробувань лише висококваліфіковані наукові установи, які мають підтверджені можливості проводити дослідження щодо препаративних форм.
2 квітня 2021 року Міндовкілля затвердило перелік з 5 науково-дослідних установ, які відтепер уповноважені проводити державні випробування пестицидів та агрохімікатів.
Інститут Агробіології серед перших отримав уповноваження на проведення державних випробувань пестицидів та агрохімікатів з метою їх реєстрації в Україні: Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України видало відповідний Наказ №229 від 02.04.2021 року.
До переліку потрапили саме ті установи, які підтвердили наявність сертифікованих за міжнародними стандартами лабораторій та кваліфікованого персоналу згідно з вимогами.
Вирішальною умовою для отримання уповноваження була наявність випробувальної лабораторії з достатньою матеріально-технічною базою.
Останні три роки Інститут Агробіології інвестував у матеріальне оснащення та розвиток лабораторії для її повної відповідністі сучасним світовим вимогам. Як результат, у лютому 2021 року наша лабораторія отримала Атестат про акредитацію за міжнародним стандартом якості ДСТУ ISO 17025:2017, що було обов’язковою умовою для отримання уповноваження на проведення державних випробувань.
З повним переліком випробувальних лабораторій, акредитованих за ДСТУ ISO 17025:2017, Ви можете ознайомитися на офіційному сайті Національного агенства з акредитації України.
Міністр Роман Абрамовський зазначив: «Тільки після проходження суворих випробувань ми можемо бути впевненими, що засоби захисту рослин, які потраплятимуть до аграріїв, будуть безпечними як для споживачів кінцевої продукції, так і для довкілля».
Джерело: propozitsiya.com