Мул отримують після очистки води, яку очисні споруди житомирського водоканалу отримують із каналізації.
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на topnews.zt.ua.
Після очищення стічних вод він осідає на дно спеціальних резервуарів, звідки переноситься на окрему територію. Впродовж тривалого часу, вважали, що жодної користі цей мул не приносить, а може бути й шкідливим. Щоб з’ясувати, чи так це насправді, на водоканалі вирішили звернутись до фахівців.
Вивчати властивості мулу, який отримують на очисних спорудах житомирського водоканалу, почали майже 10 років тому. Науковці Поліського національного університету впродовж років проводили досліди та визначали, як добриво, виготовлене на основі цього мулу, впливає на родючість ґрунту. Професор Поліського національного університету Володимир Дубовий згадує: ще тоді зрозумів — потенціал у матеріалу надзвичайно високий.
«Коли я приїхав, взяв лопату, зайшов і копнув цей мул, я побачив силу-силенну дощових черв’яків. І вже тоді стало зрозуміло, що це є екологічно-безпечний продукт, бо дощовий черв’як не буде жити в тому середовищі, яке не збалансоване по його основних життєвих позиціях. Тому-то ми почали його використовувати на посівах озимих зернових культур, ярої пшениці, у вегетаційних дослідах у ґрунтових ваннах і в польових умовах.
У звіті я показав водоканалу результати нашого дослідження. Хочу сказати, що внесення від 5 до 30 тонн на гектар цього субстрату, особливо 20-30 тонн, втричі підвищує продуктивність рослин на бідних за родючістю ґрунтах. Тому я зараз із повною впевненістю можу сказати, що це є абсолютно прекрасне органо-мінеральне добриво.
І я радив би поруч із табличкою, яка висить на будівлі водоканалу, поставити ще одну табличку — «Підприємство з виробництва органо-мінеральних добрив», — каже професор кафедри загальної екології Поліського національного університету Володимир Дубовий.
Джерело: propozitsiya.com