Жнива на Харківщині — окупація, дощі та закупівельна ціна нижче собівартості

На окупованих територіях Харківської області є декілька категорій господарств — розбиті, зруйновані, пограбовані, ті, що і зараз на межі бойових зіткнень. В Ізюмському районі через окупацію пограбовано та втрачено управління ТОВ «Югран» — 1100 га. Інші підприємства району також не працюють, а це близько 50 тис. га, розповів фермер з Харківщини Юрій Михайлов.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на УкрАгроКонсалт.

Одне з підприємств, власником якого також є Юрій Михайлов, знаходиться в Ізюмському районі. На жаль, воно зазнало серйозних руйнувань, і нині там сільськогосподарські роботи не проводяться.

Фермер зазначає, що тим аграріям, які працюють, дощова погода заважає вчасно провести жнива.

Опади постійні, досить інтенсивні — 20-45 мм, а то і 60 мм на добу. За липень випало близько 200 мм! Це впливає на якість пшениці, поки що йде фураж. Урожайність становить 40-50 ц/га. Собівартість пшениці — 5 тис. грн/т, а закупівельна ціна — 3-3,5 тис. грн/т

За словами фермера, у Богодухівському районі вони обробляють 1700 га землі, з них 500 га — під пшеницею.

Лише 28 липня почали молотити озиму пшеницю. Сіяти озимину планують, але, очевидно, зменшать площу на 30%. З минулого року нереалізованими лишились 2 тис. т кукурудзи. Збиток від падіння ціни на кукурудзу — майже 8 млн грн. Цього сезону планують розраховуватись із пайовиками комбіновано — зерном і грошима.
Наразі проблем із пальним немає, його постачають за 100% оплату. Попереднього бронювання працівників не робили, оскільки договір держзамовлення був незрозумілим за ціною.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *