Главная / АГРОНОВИНИ / Капуста в травні стала найдешевшим раннім овочем в Україні

Капуста в травні стала найдешевшим раннім овочем в Україні

Ціни на ранню капусту цього сезону приємно тішать українських споживачів. На найбільшому в Західному регіоні гуртовому ринку ОРСП «Шувар» «молода» капуста пропонується по 5-6 грн/кг (0,17-0,2 EUR/кг). Такі ціни свідчать про те, що за рік капуста подешевшала майже в 2 рази і сьогодні вона є найбільш доступною по ціні товарною позицією на ринку ранніх овочів. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на «Інфо-Шувар».

Причина зниження ціни — суттєве збільшення пропозиції від вітчизняного виробника. Сезон традиційно розпочався в кінці березня із поставок імпортної ранньої капусти, а вже за місяць імпорт повністю витіснила українська продукція. Головний обвал ціни припав у цьому сезоні на останній тиждень квітня, але і протягом травня ціни на продукцію впевнено знижувалися.

«Ми очікували такої ситуації на ринку. Ще на початку весни, після спілкування із виробниками та продавцями насіння, стала зрозуміла перспектива суттєвого розширення виробничих площ під ранньою капустою на Півдні та в Закарпатті. Підставою для збільшення плантацій стали відносно високі ціни на ранню капусту протягом попередніх 2-х сезонів. Висока ціна на «стару» капусту в другій половині зими теж була певним стимулом для українських виробників «ранньої» продукції. Тому, навіть дощова і прохолодна весна не завадила просіданню ціни. Сьогодні капуста є найдешевшим раннім овочем в Україні», — розповідає Тетяна Гетьман, керівник департаменту «Аналітика» ОРСП «Шувар».

За даними «Інфо-Шувар», тільки за травень,  на майданчику для торгівлі з автомобілів ОРСП «Шувар» було продано понад 2,2 тис. тон ранньої капусти . В кінці травня «молода» капуста зайняла позицію лідера за обсягами реалізації овочів на ОРСП «Шувар», на другому та третьому місці знаходяться цибуля та морква врожаю 2018 року. Слід зазначити, що сезон продажу минулорічної капусти в цьому році закінчився передчасно з рекордно високими цінами. Вже на початку травня «стару» капусту важко було знайти на ринках та в магазинах України, залишкові обсяги пропонувалися по 35-40 грн/кг (1,18-1,35 EUR/кг).

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показанОбязательные для заполнения поля помечены *

*

x

Check Also

Коронакриза призвела до затоварення ринків сільгосппродукції у США

Запаси основних польових культур у США зараз знаходяться на найвищому рівні з сезону 1987/88 років. ...

David Montgomery Womens Jersey