«Кернел» зменшив борг на 60% та отримав прибуток, але дивідендів акціонерам поки не платитиме

Згідно зі звітом, за підсумками 2023 фінансового року (липень 2022 року-червень 2023 року) агрохолдинг «Кернел» отримав чистий прибуток у розмірі $299 млн.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на mind.

«EBITDA групи у 2023 фінансовому році підскочив до $544 млн, маючи зростання в 2,5 раза, порівняно з минулим роком, попередній кінцевий збиток за минулий рік обернувся у $299 млн прибутку, що належить акціонерам у поточному сезоні», – йдеться в коментарі засновника компанії Андрія Веревського.

Водночас він зазначив, що холдинг визнав збитки обсягом $241 млн через знецінення української гривні щодо долара США (курсової різниці).

«Таким чином, ми закрили рік із загальним сукупним доходом у розмірі $59 млн, що відноситься до акціонерів Kernel Holding S.A.», – пояснив бізнесмен.

Виручка холдингу у 2023 році зменшилася на 35% і становила $3,455 млрд. Чистий борг станом на 30 червня 2023 року зменшився на 60%, порівняно з аналогічним періодом минулого року, і становив $595 млн.

«З цієї точки зору я б описав цей поступ як несподівано сприятливий результат у розтерзаній війною Україні, що значною мірою пояснюється сприянням кількох факторів, насамперед «зернової угоди» та високих світових цін», – додав Веревський.

Він також повідомив, що компанія не планує виплату дивідендів акціонерам.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *