Тема виведення агросектору з тіні стала однією з найактуальніших під час круглого столу «Актуальні агроподаткові та земельні питання», який відбувся в Умані за участі аграріїв, представників міністерств, парламенту, місцевої влади, українських та міжнародних організацій.
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на прес-реліз ВАР.
«Із понад 33 млн га с/г землі, які сьогодні в Україні обробляються — це без врахування окупованого Криму та тимчасово окупованих територій Донецької і Луганської областей, — понад 13,2 млн га обробляються повністю в чорну. І найстрашніше те, що кількість землі, яка обробляється нелегально, з кожним роком збільшується і з цим треба боротись», – зазначив голова ВАР Андрій Дикун.
Наразі у Верховній Раді розглядається три законопроєкти — №3131, №3131-1 та №3131-2, які покликані вивести агросектор із тіні. Комітет ВРУ з питань аграрної та земельної політики рекомендував парламенту до прийняття законопроєкт №3131 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо детінізації виробництва с/г продукції».
Заступниця міністра фінансів Світлана Воробей наголосила, що міністерство офіційно підтримало усі три законопроєкти, оскільки вони спрямовані на боротьбу із використанням необлікованої землі, на якій вирощується сільськогосподарська продукція.
«Разом з тим, із усіх трьох законопроєктів Мініфін надав перевагу базовому законопроєкту — №3131, бо він найбільше вирішує питання навантаження на 1 га, незалежно від обсягів підприємства. Земля повинна ефективно використовуватись всіма господарями і держава повинна отримувати від цього певний розмір податків. Це стимулюватиме власників паїв, які здають свою землю в оренду нелегально, оформлювати прозорі відносини з орендарями. Це стимулюватиме до легальної роботи ті господарства, які продають продукцію за готівку і не сплачують податки, викривлюючи таким чином конкурентне середовище», — зазначила Світлана Воробей.
Разом з тим, заступниця голови ВАР, експерт з питань податкової політики, практикуючий сертифікований аудитор, партнер компанії Crowe Erfolg Ukraine та Crowe A&A Ukraine (член Crowe Global) Ольга Богданова наголосила, що законопроєкт 3131 — є революційним для аграрної галузі.
«Зараз у нас 40-50% обігу сільгосппродукції знаходиться в тіні. Саме цей законопроєкт передбачає мінімальне податкове навантаження на всіх — від користувача, фізичної особи, — до орендаря, юридичної особи. Тому саме цей законопроєкт буде проривним, який змінить правила гри в агросекторі. Завдяки йому будуть наповнюватись місцеві бюджети, адже податок на доходи фізичних осіб (ПДФО) сплачується за місцем розташування земельної ділянки», — наголосила Ольга Богданова.
Законопроєкт №3131 може бути розглянутий Верховною Радою уже в липні цього року.
Джерело: propozitsiya.com