Ключові поправки до закону про ринок землі

Сьогодні на прес-конференції “Ключові поправки до закону про ринок землі”, яка була проведена у прес-центрі інформаційного агентства “Інтерфакс-Україна” народні депутати від партії «Слуга народу» Олександр Дубінський, Ольга Василевська-Смаглюк, Ігор Фріс та інші представили пропозиції щодо поправок до другого читання закону про ринок землі.
 
Про це пише propozitsiya.com.
 
З низкою ключових поправок до закону про ринок землі виступив народний депутат Ігор Фріс: 
 

  • – Українські юридичні особи матимуть право придбати землю с/г призначення, виключно якщо вони юридично будуть займатися с/г виробництвом — це принципова позиція.
  • – Землю в межах області зможе придбати юридична особа, яка зареєстрована на території виключно цієї області — це стосується земель державної чи комунальної власності, а не приватної.
  • – Особи, які викуплять державні чи комунальні сільськогосподарські землі повинні на них здійснювати товарно-сільськогосподарське виробництво. 
  • – Граничні ліміти перебування землі в одних руках, в тому числі й у пов`язаних осіб:
  • 100 га в межах ОТГ;
  • 300 га в межах області;
  • 600 га в межах України.
    • – Іноземці зможуть купувати українські с/г землі після проведення референдуму і затвердження на законодавчому рівні його результатів, але не раніше чим через 5 років після відкриття ринку землі. Цим ми надаємо першочергове право вітчизняним аграріям реалізувати своє право на землю.

    Крім того він зазначив, що не вирішені питання щодо сервітутних обмежень при переході права власності (можливість доступу сусідів до своїх ділянок).
     
    «Отже, ми досить добре попрацювали. Була проведена спільна величезна робота. Ми десятки разів переписували ці норми права. І на моє переконання цей закон логічний, нормальний, і убезпечує наших громадян, нашу державу від огульного відкриття ринку землі і поетапного введення його, для того аби він був повністю ліберальним та відкритим», — підвів підсумок своєї доповіді Ігор Фріс.

     
    За словами Олександра Дубінського: «Оренда землі залишається, а обмеження по площах встановлюються для набуття права власності».
     
    «Великі латифундисти продовжать своє існування, але на жаль чи на щастя, вони зможуть надалі лише орендувати землю. Ми це робимо для створення первісного ринку, для того аби люди, які мають землю, отримали на неї права власності і змогли нею розпоряджатися для подальшого створення малих і середніх сільськогосподарських підприємств та фермерських господарств. Це дозволить встановити фактичну монополію фермерства в нашій країні…», — зазначив О. Дубінський.

     
     
    Ганна Козак, [email protected]

    Джерело: propozitsiya.com

    No votes yet.
    Please wait...

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *