Комітетом з питань аграрної політики та земельних відносин проведено круглий стіл на тему: «Забезпеченість та контроль за якістю і ринком засобів захисту рослин»

28 лютого 2019 року у Комітеті з питань аграрної політики та земельних відносин відбувся круглий стіл на тему: «Забезпеченість та контроль за якістю і ринком засобів захисту рослин». Про це пише propozitsiya.com з посиланням на прес-центр Комітету.

У заході взяли участь народні депутати України – члени Комітету, заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Володимир Топчій, заступник Міністра екології та природних ресурсів України Віктор Вакараш, Голова Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Володимир Лапа, в.о. заступника Голови Державної фіскальної служби України Віктор Кривіцький, віце-президент Національної академії аграрних наук України Микола Роїк, а також керівники та представники профільних аграрних організацій та компаній, науковці.

Під час виступу заступник Голови Комітету Олександр Бакуменко зазначив, що станом на сьогоднішній день існують неврегульовані питання стосовно ввезення контрафактної та фальсифікованої продукції з-за кордону, а також проблеми з внутрішнім виробництвом фальсифікату всередині країни, повторним використанням порожніх контейнерів, поверненням вилучених заборонених пестицидів на ринок та перепакуванням застарілих пестицидів.

Народні депутати – члени Комітету під час обговорення наголосили, що сучасне сільське господарство не може обійтися без застосування пестицидів та агрохімікатів і, що з багатьма проблемами під час вирощування рослинницької продукції допомагають справитися виключно засоби захисту рослин. Проте, нажаль, на ринку засобів захисту рослин зараз кількість фальсифікованих пестицидів складає 25-30 % і доходить до 90 % у роздрібній продажі, що не допомагає аграріям підвищувати продуктивність рослинництва, а навпаки призводить до негативного впливу на здоров’я людей та навколишнього природнього середовища, загибелі бджіл та свійських тварин, а також загибелі посівів та забрудненню сільськогосподарської продукції.

Крім того, учасники круглого столу звернули увагу на  необхідність посилення контролю за якістю та застосуванням пестицидів, відновлення в Україні власного виробництва засобів захисту рослин, яке повинно істотно вплинути на цінову політику на цьому ринку та дозволить знизити собівартість вирощеної сільськогосподарської продукції, адже на сьогодні складова засобів захисту рослин у кінцевій продукції може доходити то третини всіх витрат.

Разом з тим, учасниками круглого столу наголошувалось, що існуючі правила щодо реєстрації новітніх препаратів захисту рослин не відповідають потребам аграріїв і дане питання потребує негайного законодавчого врегулювання.

Комітет вдячний учасникам круглого столу за конструктивну дискусію, яка сприятиме подальшій роботі над удосконаленням законодавчого забезпечення аграрної галузі в Україні.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *