Побоювання з приводу повномасштабної фінансової кризи в Аргентині раптово знову опинилися в центрі уваги ринків. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на інформаційне агентство “Економічна правда”.
Після нищівної поразки президента Маурісіо Макрі на праймеріз на вихідних інвестори стали активно скидати акції, облігації та валюту країни.
Розпродаж змусив багатьох на Уолл-стріт задуматися про те, чи не чекає схильну до криз країну новий дефолт.
Кредитно-дефолтні свопи показували, що трейдери оцінюють в 75% ймовірність припинення виплат за боргом Аргентини в найближчі п’ять років. 9 серпня оцінка становила всього 49%.
Доларові облігації країни в середньому втратили 25%, і ціни падали до 55 центів на долар. Прибутковість коротких паперів перевищила 35%.
Песо падав 12 серпня на 25% до історичного мінімуму до долара, а індекс акцій Merval показував максимальне внутрішньоденне падіння.
Розпродаж здебільшого не торкнувся інших ринків, бразильський реал і мексиканський песо ослабли приблизно на 1%.
Результати голосування говорять про високу ймовірність приходу до влади в грудні більш протекціоністського уряду, який може відіграти назад досягнення Макрі з повернення довіри міжнародних ринків.
Несподівана зміна настроїв електорату шокувала як іноземних інвесторів, так і самих аргентинців, які протягом багатьох років стикалися з високою інфляцією, економічними негараздами та політичними суперечками.
Уряду і залежним структурам необхідно виплатити за боргом у доларах і євро 15,9 мільярда доларів в 2019 році, свідчать дані, проаналізовані агентством.
Ще 18,6 мільярда доларів припадає на основну суму боргу за облігаціями, кредити і процентні платежі в песо.
Джерело: propozitsiya.com