Контроль фузаріозу колосу

Фузаріоз колосу — небезпечна хвороба, яка щорічно коштує аграріям значної частки врожайності зернових культур: у різні роки недобір врожаю може сягати 70% і навіть більше. Крім того, вирощена продукція має знижені показники якості, а також містить мікотоксини, здатні нашкодити здоров’ю людей і тварин, які вжили їх в їжу.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на прес-реліз UKRAVIT.

«Особливо сприятливими для розвитку патогенів є погодні умови, що характеризуються високою вологістю повітря та ґрунту, підвищеними температурами повітря, а також наявністю опадів, — зазначає керівник агрономічного департаменту компанії «UKRAVIT» Олександр Мигловець. — Зважаючи на те, що весна агросезону — 2021 була дощовою, а літо синоптики прогнозують досить мінливе, з чергуванням підвищених температур і зливових дощів, своєчасні фунгіцидні обробки посівів високоефективними препаратами проти фузаріозу колосу та комплексу інших небезпечних хвороб будуть надзвичайно важливими у стратегії захисту озимих зернових культур. 

А оскільки інфікування раннім фузаріозом колосу найчастіше відбувається під час цвітіння, профілактичну обробку проти цієї хвороби необхідно провести саме на початку цієї фази. І, за потреби, повторити її у фазі молочно-воскової стиглості проти пізнього фузаріозу колоса, особливо, якщо це насіннєві посіви». 

Для надійного захисту озимих зернових від фузаріозу колосу Олександр рекомендує застосувати фунгіцид Унікаль (тебуконазол, 250 г/л). Його діюча речовина швидко поглинається рослинами через вегетативні органи та, переміщуючись акропетально, рівномірно розподіляється по рослині. Дія фунгіциду проявляється у пригніченні синтезу ергостеролу в мембранах клітин грибів-патогенів, що призводить до їх загибелі. Унікаль проявляє захисну, лікувальну та викорінюючу дію й забезпечує тривалий захист зернових культур від небезпечних хвороб. 

Окрім фузаріозу колосу, зернові колосові в цей період можуть уражуватись рядом інших небезпечних хвороб — септоріозом, піренофорозом тощо. Тож для розширеного контролю хвороб культур доцільно застосувати трьохкомпонентний фунгіцид Акула (прохлораз, 300 г/л + тебуконазол, 140 г/л + ципроконазол, 50 г/л). За рахунок вмісту трьох діючих речовин він забезпечує надійний і тривалий контроль найшкодочинніших грибкових хвороб зернових культур.

Прохлораз — діюча речовина із захисними та викорінюючими властивостями, що діє за рахунок порушення мембранних функцій. Вона швидко проникає в усі частини рослин і зберігає активність упродовж декількох тижнів. Тебуконазол швидко поглинається рослинами через вегетативні органи та, переміщуючись акропетально, рівномірно розподіляється. Його дія проявляється у пригніченні синтезу ергостеролу в мембранах клітин грибів-патогенів, що призводить до їх загибелі. Ципроконазол інгібує біосинтез стеринів, у тому числі ергостеролу, у клітинах грибів. На відміну від інших інгібіторів біосинтезу стеринів, ципроконазол проявляє ширший спектр дії, обумовлений фізико-хімічними властивостями, поглинанням і переміщенням у рослинах.

Фунгіцид проявляє профілактичну, лікувальну та викорінюючу дію та надійно захищає зернові культури від широкого спектра патогенів і контролює раси збудників хвороб листя і колосу, що проявляють резистентність до бензимідазолів. При цьому він має гнучкі терміни застосування.

 

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *