Село Удобне Білгород-Дністровського району Одеської області давним-давно відоме як персикова столиця України. Місцевий кооператив «Удобне» об’єднує садівників, тут вирощують черешню, сливу, нектарин і, звичайно ж — персики.
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на uhbdp.
На початку поточного року кооператив «Удобне» отримав грантову підтримку від канадського проекту UHBDP в рамках програми «Допомога групам виробників у подоланні наслідків COVID-19».
На отримані кошти об’єднання садівників придбало автоматизовану лінію для сортування персиків і плодів нектарину. Спеціалізоване обладнання дозволяє сортувати за вагою та розміром від 2 до 3 тонн плодів на годину. Розробник і виробник устаткування — компанія «OLIMPIAS», що розташована в Греції. На сьогоднішній день в Україні немає аналогічних ліній для подібного сортування ніжних фруктів.
Подолавши відстань майже в 2000 км, обладнання було благополучно доставлено з берегів Іонічного моря на берег Дністровського лиману. Тут лінію зібрали, а потім почався самий «цікавий» етап — налаштування обладнання. Справа в тому, що зазвичай грецька компанія відряджає свого наладчика до місця установки такого устаткування. В даному випадку подібне відрядження виявилось неможливим через карантинні обмеження. Тому прийняли рішення проводити наладку силами українських майстрів під керівництвом грецьких інженерів в режимі онлайн.
Спільними зусиллями протягом декількох відео-конференцій була здійснена наладка основних функцій сортувальної лінії. З початком збору врожаю персика та нектарина доведеться ще кілька разів зв’язатися з грецькими фахівцями для настройки специфічних функцій обладнання.
А поки в садах с. Удобне достигає врожай, лінію налаштовували за допомогою плодів цитрусових та яблук, які багаторазово проганялись по транспортерних стрічках протягом процесу налаштування.
Сусідні садівничі господарства із сіл Удобе і Старокозаче, дізнавшись про дивовижне обладнання, вже домовляються про сортування своєї продукції. Вочевидь, що виробникам буде набагато простіше формувати вигідні ціни на відсортовані за вагою та розміром плоди, а оптові покупці, якими в основному є супермаркети, будуть більш зацікавлені в тому, щоб скуповувати дороблену продукцію. При цьому кінцевий споживач легко зможе обирати за розміром плоди на прилавках магазинів.
Джерело: propozitsiya.com