Коріандр – культура вибаглива, але економічно вигідна

На Кіровоградщині науковці єдині в Україні займаються селекцією коріандру. Насіння реалізують у різні регіони нашої країни та за кордон.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на dostyp.

Дослідна ділянка Інституту сільського господарства Степу, де вивчають сорти коріандру, знаходиться неподалік села Созонівка Кропивницького району.

«Два з них – закордонної селекції, тобто підтримувачі – це закордонні установи, один – Інституту овочівництва і баштанництва, він харчового напрямку використання для виробництва кінзи, тобто зеленої маси. А сорт «Оксаніт» – універсальний, оскільки використовується як насіннєва продукція і в подальшому для переробної галузі», – розповів заступник директора Інституту сільського господарства Степу НААН України Віталій Іщенко.

Коріандр також є чудовим медоносом. Один гектар продукує близько 500 кілограмів якісного меду. Це вдвічі більше, ніж соняшник. Тож нерідко насіння коріандру купують пасічники.

«Висівають коріандр у степовій та лісостеповій зонах. У середньому збирають до півтори тонни на гектар, але за ідеальних умов вирощування його потенціал значно більший. Урожай достигає одночасно з ранніми зерновими. Це вибаглива культура, та економічно вигідна», – розповіла завідувачка лабораторії Інституту сільського господарства Степу НААН України Галина Козелець.

Аби розробити технологію вирощування у центрі країни, де коріандр не був традиційною культурою, науковці проводили дослідження близько 20-ти років.

«Селекція здійснювалася в нашій та в кримських установах. На жаль, після 14-го року, коли Крим було окуповано, фактично ми залишилися єдині в Україні, хто має право на насінництво. А також маємо право на заключення роялті – надаємо право на вирощування насіннєвого матеріалу компаніям, які цього потребують», – говорить директор Інституту сільського господарства Степу НААН України Ігор Семеняка.

В Україні коріандр вирощує менше десяти господарств. За інформацією департаменту агропромислового розвитку ОВА, на Кіровоградщині цього року його висіяли на площі 220 гектарів. Та загалом це – експортно орієнтована культура, з якою можна виходити на європейський ринок.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *