Погода була сприятливою для озимих культур, – Адаменко

Озимі культури в Україні розвиваються нормально, тож є сподівання на хороший врожай, заявила керівниця відділу агрометеорології Гідрометцентру України Тетяна Адаменко.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на АПК-Інформ.

Як нагадала фахівець, у квітні в Україні випало настільки багато дощів, що ця волога підтримувала достатнє зволоження ґрунту на переважній частині площ, задіяних під озимі культури, навіть під час бездощового періоду. Тобто, як такої засухи в Україні весною не було.

«Осередки напруги з вологою були лише в Одеській області, по решті південних областей дані відсутні, спостереження там не ведуться. Говорити сьогодні про засуху не можемо. Тим більше, що зараз уже починається період достигання озимих культур, тож потреба у зволоженні скорочується. Тому зменшення запасів вологи у метровому шарі ґрунту не є шкодочинним, навпаки – покращуються умови визрівання зерна. Тож з озимою групою культур у нас все нормально, і навіть дуже добре», – сказала Адаменко.

В той же час, додала вона, ситуація з ярими посівами дещо інша. Майже щоденні квітневі дощі цьогоріч затримували їх сівбу, проте українські аграрії все ж таки посіяли ці культури і отримали сходи. А потім, у травні, коли раннім зерновим потрібна була волога у верхніх шарах ґрунту, дощів не було зовсім.

«Втім, незворотного погіршення стану цих культур немає, оскільки у травні ще не було високих температур, не було суховійних явищ, переважала прохолодна погода. Отже перспектива середнього врожаю зберігається», – вважає Адаменко.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *