Країни Азії зацікавились українською пшеницею

У минулі роки країни Азії –  Бангладеш, Індонезія, Філіппіни – закуповували пшеницю переважно в Австралії. Але цьогоріч австралійські експортери переорієнтувались на більш преміальний китайський ринок. Тому азійські країни звернули увагу на українську пшеницю, не в останню чергу через покращення ситуації з відвантаженнями зерна в одеських портах. Це може сприяти зростанню цін на українську пшеницю, вважають аналітики кооперативу «ПУСК».

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на uacouncil.

«Україна отримала врожай пшениці на рівні минулого року, але логістика не справляється. Проте останні декілька тижнів стабільно в одеські порти заходять великотоннажні  судна типу панамакс, і значний попит відчувається з боку азіатських покупців на базисі CIF. Йдеться про Бангладеш Філіппіни, Індонезію. Якщо дивитись на вартість пшениці, яку може запропонувати Україна, то ми сильно можемо виграти в конкурентній боротьбі.

Традиційно, починаючи з грудня, Австралія закривала потреби Азії у пшениці, але за останнім звітом USDA, австралійський врожай може знизитися до 25 млн тонн. Китай активно контрактує австралійську пшеницю, і Азії не вистачає пропозиції. Лише одна Індонезія має потребу у 10 млн тонн пшениці, є одним з найбільших покупців зернової. Проте Австралія охоче переходить на поставки до Китаю, бо це більш преміальний ринок», – розповіли в аналітичному департаменті «ПУСК».

За словами аналітиків, Азія переключається на поставки з Чорного моря, цікавиться в Румунії українською пшеницею, яку можна законтрактувати за ціною близько $285 за тонну. Проблемою є обмеження в логістиці, з одеських портів може виходити наразі близько 1 млн тонн зерна щомісячно.

Умовні ціни на пшеницю становлять $165-170 за тонну на умовах СРТ Дунайські порти, $218-225 DAP Румунія, $145-150 СРТ Одеса за 2-3 класс.

«Минулого тижня одеські порти активізували торгівлю,  цінники починають зрівнюватися з дунайськими портами. Попит наростає, і він буде штовхати ціни вгору, можна очікувати щотижневого зростання цін на пшеницю на  рівні 3-5 $/т», – додають у «ПУСК».

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *