До 2025 року Україна повинна увійти в ТОП-25 країн світу з найпростішими умовами оплати податків. ВВП повинен додати цілих 40%, а прямі іноземні інвестиції — 50 млрд дол. Такі амбітні цілі записані в програмі діяльності Кабміну, яку підтримала Верховна Рада.
Експерти кажуть, що планка непідйомна. В уряді вважають, що все залежить від реформ і дешевих кредитів для бізнесу, які запустять економічне зростання і принесуть десятки мільярдів до бюджету.
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на 112.ua.
З 1 лютого 2020 року запрацює державна програма кредитування малого і середнього бізнесу під 5-9% річних.
“Її суть дуже проста — стимулювати появу нових підприємців і заохотити повертатися наших працівників додому і відкривати бізнес тут. Для участі в програмі знадобиться бізнес-план, позитивна фінансово-кредитна репутація і платіжна дисципліна”, — пояснив Олексій Гончарук.
Одним з пріоритетних напрямів 2020 року повинні стати дороги. Кабмін анонсував, що масштабне будівництво почнеться вже з березня наступного року. А за 3-5 років в країні повинні, нарешті, з’явитися хороші траси, які з’єднають усі великі міста.
“Будівництво доріг для нас — це не тільки спосіб зшити країну, це ще і спосіб запустити економіку. Це один з трьох економічних стовпів, на яких буде триматися економічне зростання наступні п’ять років”, — заявив Гончарук.
На ремонт і будівництво доріг в наступному році в бюджеті закладено 31,5 млрд грн, ще 4,4 млрд — кошти МФО. Але зараз активно ведуться роботи на залучення додаткових грошей: уряд, Міністерство фінансів і “Укравтодор” вже знайшли можливість збільшити бюджет на ремонт і будівництво доріг ще майже на 20 млрд грн. Всього ж за 2020 рік планується відремонтувати більше 4 тис. км. Візьмуться дорожники і за великі масштабні проекти, які давно потребували вирішення, наприклад, будівництво першої черги мосту в Запоріжжі.
Три базових реформи, на які роблять ставку в Кабміні Олексія Гончарука, — відкриття ринку землі, а також легалізація видобутку бурштину та грального бізнесу. Від їх запуску тільки за перший рік сподіваються отримати до 12 млрд грн доходів. Для порівняння, таку ж суму надходжень до бюджету-2020 заклали від приватизації.
Урядовий законопроект про обіг земель сільськогосподарського призначення в першому читанні парламент підтримав 13 листопада. В цілому документ планують проголосувати на початку січня, щоб з 1 жовтня 2020 року запустити ринок землі.
Доля урядового законопроекту про легалізацію грального бізнесу не така успішна. Його голосування 19 грудня парламент провалив, а документ відправив на доопрацювання.
За словами прем’єра Олексія Гончарука, ігрові автомати повинні повністю зникнути з України, а гральний бізнес вийти з “тіні”. Те ж саме стосується і видобутку бурштину.
Джерело: propozitsiya.com