Кунжут приєднався до списку основних харчових алергенів, визначених законом, згідно з даними Управління з контролю за продуктами й ліками США. Зміна , яка набула чинності 1 січня, стала результатом Закону про безпеку, лікування, освіту та дослідження харчової алергії або Закону FASTER , який був підписаний у квітні 2021 року.
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на CNN.
Управління з контролю за харчовими продуктами та харчовими продуктами протягом кількох років розглядало питання про включення насіння кунжуту до списку основних харчових алергенів, до якого також входять молоко, яйця, риба, ракоподібні, горіхи, арахіс, пшениця та соєві боби. Додавання кунжуту до списку основних харчових алергенів означає, що харчові продукти, що містять кунжут, підлягатимуть певним нормативним вимогам до харчових алергенів , зокрема щодо маркування та виробництва.
Алергія на кунжут вражає людей будь-якого віку та може проявлятися у вигляді кашлю, першіння в горлі, блювоти, діареї, висипу в роті, задишки, хрипів і падіння артеріального тиску, повідомив доктор Роберт Ейтчес, алерголог.
Згідно з веб-сайтом агентства, FDA проводить інспекції та відбирає зразки харчових продуктів, щоб перевірити, чи основні харчові алергени належним чином позначені на продуктах, і визначити, чи харчові підприємства запобігають перехресному контакту з алергенами.
«Для 1,6 мільйона американців із небезпечною для життя алергією на кунжут це означає, що з 1 січня 2023 року життя стане кращим», — сказав Джейсон Лінде, старший віце-президент зі зв’язків з урядом і громадськістю у великій організації Food Allergy Research & Education.
За словами Лінде, кунжут міститься в десятках і десятках інгредієнтів, але він не завжди вказувався за назвою.
Джерело: propozitsiya.com