Латвія розглядає можливість заборони імпорту російського та білоруського зерна в ЄС

Міністр транспорту Латвії Каспарс Брішкенс закликав заборонити імпорт російського та білоруського зерна в Європейський союз. За його словами, це рішення має на меті запобігти використанню доходів від експорту зерна для фінансування війни проти України.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Європейську правду.

У 2022 році понад половину обсягів вантажів латвійської державної компанії LDz складали товари російського та білоруського походження. Наразі не відомо точних цифр на 2023 рік, але керівництво компанії підтверджує, що перевезення продовжуються.

Зазначимо, що власником підприємства є латвійська держава, тож питання щодо майбутнього компанії знаходиться під контролем Міністерства транспорту Латвії.

Брішкенс вважає російське зерно «кривавим» і висловлює занепокоєння, що Росія може використовувати зароблені від експорту кошти для фінансування воєнних дій. Він також підкреслює можливість експорту російським урядом зерна, яке може бути викрадене з окупованих територій України.

Міністр вже доручив міністерству провести аналіз можливих наслідків введення заборони на імпорт російського та білоруського зерна. Також почались переговори з естонськими та литовськими колегами для спільного вирішення питання.

«Я вважаю, що країни Балтії повинні мати спільну позицію», – заявив Брішкенс, додавши, що він планує переконати інші країни ЄС підтримати заборону імпорту російського та білоруського зерна в рамках наступного пакету санкцій.

Нещодавно міністр сільського господарства Латвії Армандс Краузе також ініціював обговорення в ЄС щодо заборони імпорту російської сільськогосподарської продукції, і цю ідею підтримав президент Латвії.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *