Главная / АГРОНОВИНИ / Лібералізація спиртової промисловості відтерміновується

Лібералізація спиртової промисловості відтерміновується

Анонсована лібералізація спиртової галузі, по суті, якщо виходити зі змісту прийнятого законопроекту № 2300, відтерміновується.

Причина ж полягає у тому, що продавати ДП “Укрспирт” державі сьогодні абсолютно не вигідно. У найкращому випадку за активи держпідприємства можна, поки що, виручити не більше 800 млн грн. Тож, про заявлені мільярди не йдеться, розповів експерт економічних програм Українського інституту майбутнього Євген Черевиков.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на УНН.

“Між першим читанням і прийняттям в другому читанні законопроект суттєво змінився. Одна з правок про те, що введення в експлуатацію і надання дозволів на будівництво нових підприємств на виробництво спирту — тільки з 1 липня 2021 року. Це має дати державі час для оздоровлення ДП „Укрспирт“. Бо в галузі, умовно кажучи, є 79-80 підприємств, а працюючих з них — 20.

Є цікава норма і щодо імпорту, якою дозволяється імпорт спирту здійснювати тільки державним виробникам спирту до 2024 року, і в обсягах, які не перевищують 10% річного обсягу виробленого цими підприємствами спирту. До чого це все призводить: відверто кажучи, цей закон не дозволяє лібералізувати галузь прямо зараз. І ми можемо говорити, що прийнятий закон де-факто відтерміновує лібералізацію галузі. Хоч у цьому законі чітко проглядається прагнення законодавця створити передумови для приватизації державних спиртових”, — вважає експерт.

Відтермінування демонополізації і приватизації ДП “Укрспирт” обумовлене грошима, каже Черевиков.

“Офіс президента, коли виходив із цим законопроектом, обґрунтовував його бажанням зменшити тіньовий сегмент, а також отримати близько 5 млрд грн. Але по факту, наші розрахунки в Інституті майбутнього показують, що вартість ДП „Укрспирт“, приватизаційна, на даний момент (а ми рахували різними методами) становить не більше, ніж 800 млн грн. І це за ідеальних умов. Ні про які 5 млрд не йдеться. Я думаю, саме тому законодавець відтерміновує лібералізацію галузі до того часу, поки майно ДП „Укрспирт“ не можна буде продати дорожче”, — припустив він.

 

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показанОбязательные для заполнения поля помечены *

*

x

Check Also

На Прикарпатті сільського голову-хабарника оштрафували за махінації з землею

На Івано-Франківщині суд оштрафував на 25,5 тисячі гривень сільського голову Верхньої Липиці Володимира Галушку, який ...

David Montgomery Womens Jersey