Лише 22% малих агровиробників повністю зафіксували збитки від російської агресії, – результати опитування

За результатами опитування малих агровиробників, які постраждали від бойових дій або тимчасової окупації, проведеного Всеукраїнською Аграрною Радою (ВАР) за підтримки Програми USAID із аграрного і сільського розвитку (АГРО), 59% господарств припиняли свою діяльність внаслідок окупації, 25% – внаслідок бойових дій. Лише 16% господарств працювали безперервно.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на minagro.

В опитуванні взяло участь 63 постраждалих від бойових дій або тимчасової окупації агро-ММСП. Земельний банк опитаних – 123 000 га.

38% господарств вказали, що їх діяльність й досі припинена, 45% опитуваних зазначили, що діяльність їх господарств відновлена менше, ніж на половину.

У 79% опитуваних під час окупації було зруйновано чи вкрадено майно, техніка, врожаї. Найбільше постраждали будівлі – у 40% учасників опитування, та техніка – у 24% учасників. Також 81% опитаних господарств зазначили, що потребують розмінування с/г земель.

Лише 22% учасників повністю зафіксували збитки та втрати і провели інвентаризацію зруйнованих активів. 50% учасників змогли частково задокументувати втрати та пошкодження, 28% господарств не мали такої можливості взагалі.

Щодо виробничих проблем, домогосподарства, що приймали участь в опитуванні, зазначили на першому місці нестачу матеріальних ресурсів (ПММ, ЗЗР, насіння) – 20% опитаних. Знищена чи викрадена техніка у 16% господарств. Нестачу коштів на проведення діяльності та відсутність працівників зазначили по 13% господарств.

Серед виробничих проблем учасники відмітили також: відсутність банківських кредитів – 11% господарств, відсутність ринків збуту – 10% господарств, знищені виробничі приміщення – 9% господарств, та відсутні потужності для зберігання с/г продукції – 8% господарств.

На питання про отримання кредитів, 53% учасників відповіли, що банк відмовив їм у кредитуванні через знаходження підприємства в зоні бойових дій. Для 51% учасників кредитування має велике значення для поповнення обігових коштів, придбання витратних матеріалів для продовження діяльності підприємства.

Серед інших потреб для відновлення діяльності підприємств аграрії вказали припинення бойових дій – 38%, розмінування с/г земель – 30% опитуваних, 19% зазначили необхідність матеріальних ресурсів, 13% учасників наголосили на необхідності збільшення внутрішніх цін на продукцію.

Також, для 8% учасників важливе вирішення проблем зі старими кредитами (реструктуризація, пролонгація, відстрочка сплати), та по 5% учасників сказали про звільнення від податкових перевірок і податкові пільги, та про необхідність кваліфікованих виробників.

Нагадаємо, постраждалі агровиробники можуть отримати безкоштовну юридичну та консультаційну допомогу в рамках проекту, який реалізу ВАР за підтримки Програми USAID АГРО.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *