В умовах війни чи не головним джерелом доходів української економіки стає вирощування та реалізація аграрної продукції. Через російське вторгнення посівні площі в країні скоротилися на 20% проте український аграрний бізнес, найчастіше з ризиком для життя, продовжує стійко годувати армію та тил.
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на lenta.ua.
У Черкаській області у Золотоніському районі у Шрамківській ОТГ у селі Свічківка вирощуванням кукурудзи займається професійний агроном із 35-річним стажем Анатолій Зима разом з дружиною Людмилою.
Двадцять років сімейне фермерське господарство працювало плідно, і ніщо не обіцяло лиха, але прийшла війна, і на «вагу золота» став будь-який клаптик землі.
Восени минулого року Зима зорав земельну ділянку, що належала йому та гуляла під паром, біля дороги на хуторі Кохнівка у межах Свічківки. І несподівано отримав «удар у спину» від колишнього сільського голови від Партії регіонів (2010-2013) Сергія Грищука, який має зв’язки у місцевій прокуратурі та поліції. Кривдник фермера проживає у Черкасах, а за місцем його прописки у Свічківці живе його мати.
27 жовтня 2022 року в соціальній мережі Facebook Грищук розмістив пост, що ганьбить честь і ділову репутацію, що буцімто Анатолій Зима мало не зорав місцевий цвинтар у Кохнівці і дорогу до нього.
Пост у FB набрав 50 реакцій із емоцією «обурення». Мало того, що Грищук тенденційно спотворив факти, він ще й спробував у коментарях до скандального посту розпалити в односельців ворожнечу стосовно фермера Зими. Застосовуючи образи та безпідставні звинувачення, Грищук у спілкуванні з коментаторами «договорився»… до загрози застосування фізичного насильства щодо Анатолія Зими з недвозначним наміром позбавити фермера здоров’я та життя.
Діяння Сергія Грищука не обмежилися організацією цькування, за яке в Україні, до речі, передбачено адміністративну відповідальність за статтею 173-5.
Після зазначеного повідомлення 22 грудня 2022 року невідомі особи підкинули на кукурудзяне поле сімейного фермерського господарства Анатолія Зими «металеві їжаки», два з яких пробили шини комбайну Case 1680 (вартість однієї складає понад 6000 гривень), а також пошкодили врожай кукурудзи.
За два дні, 24 грудня, Зима запросив на поле фахівця з металошукачем. У ході пошуків було виявлено 3-метрову стрічку з «металевих їжаків». Фермер викликав поліцію.
Співробітники поліції провели огляд, сфотографували речовий доказ і склали протокол, який може свідчити … про навмисно допущену бездіяльність з боку влади та відмови провести належне розслідування.
Невідомо з яких спонукань (можливо службове розслідування допоможе їх встановити) поліцейський інспектор Б. відмовився вказати, що виявлений ним металевий предмет використовується як саморобний пристрій для проколу транспортних шин. Натомість він обійшовся обтічним формулюванням: «металеві штирі, які використовуються у власних потребах».
Коли Зима відволікся на фахівця з металошукачем і пізніше повернувся на місце знахідки, від триметрової стрічки з металевими їжаками вже й «слід простиг». Не було й представників поліції. Вони поїхали, не захотівши реєструвати звернення до Єдиного реєстру досудових розслідувань.
Крім того, співробітники поліції на звернення потерпілого повідомили, що опитати підозрюваних не було можливості, оскільки вони не проживають у цьому селі, а змогли поговорити з ними лише по телефону, а ті повністю заперечували свою причетність до цієї події.
Чи було це бюрократичне потурання зі сфери «солдат спить, а служба йде», чи «невтручання» через зв’язки Грищука, належить з’ясувати під час проведення окремого службового розслідування у Золотоніському районному відділенні поліції Черкаської області.
Також потерпілий звернувся до керівника Управління служби внутрішньої безпеки у Черкаській області зі скаргою на бездіяльність та неправомірні дії співробітників Золотоніського РВП, однак і там не поспішають виконувати свої прямі обов’язки щодо захисту прав простих громадян України.
Джерело: propozitsiya.com