Ми змінили механізм держпідтримки для аграріїв, — Роман Лещенко

Роман Лещенко

Раніше величезні дотації отримували саме агрохолдинги. Сьогодні 4,5 млрд грн ми вкладаємо в підтримку малих і середніх агровиробників. Про зміну підходів міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко розповів в інтерв’ю.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на minagro.gov.ua.

«Раніше величезні дотації отримували саме агрохолдинги. Тепер ми поставили обмеження — до 60 млн грн в одні руки, в тому числі з огляду на пов’язаних осіб. Річ у тім, що в холдинги зібрані сотні юридичних осіб, кумулятивно вони отримували від держави мільярди гривень підтримки. Ми це змінили і зробили так, щоб малі та середні виробники не мали прямого контакту з чиновниками. Подав документи — отримав компенсацію кредитної ставки, купив вітчизняного виробництва техніку — отримав компенсацію. Тобто не потрібно стояти в чергах. Паралельно ми запускаємо IT-рішення — ДАР. І ми 4,5 млрд грн вкладаємо в підтримку саме малих і середніх агровиробників», — розповів Роман Лещенко.

«Друге — ми відрізали доступ агрохолдингам до масової скупки землі, коли зафіксували, що іноземці зможуть купувати землю лише в разі, якщо на всеукраїнському референдумі за це проголосує народ. Агрохолдинги в основній масі своїй працюють через іноземні компанії і кінцевими бенефіціарами є нерезиденти України», — додав міністр.

По-третє, як підкреслив міністр, держава надала фінансові інструменти для викупу землі малим і середнім виробникам. 

«Фактично близько 0,5% ВВП країни йде на підтримку аграріїв, і наше завдання підтримувати саме тих товаровиробників, які працюють на землі», — резюмував Роман Лещенко.

 

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *