Мінагрополітики не доплатить дотацію на придбання саджанців

11 грудня відбулося засідання комісії Мінагрополітики з питань державної підтримки розвитку садівництва, на якому розглядалося надання компенсацій садівникам за посаджені сади в другому півріччі цього року. Українську горіхову асоціацію на засіданні комісії представляв Віце-Президент асоціації Юдін Геннадій. Про це пише propozitsiya.com.

Згідно бюджетної Програми 2801350 для компенсації садівникам за посаджені сади виділено 300 млн. гривень, визначених нинішнім Бюджетом України. Згідно з наказом Мінагрополітики № 131 від 12.03.2018 р фінансування за даною бюджетною Програмою направляється тільки на компенсацію посадкового матеріалу. Зокрема для горіховодів направляється на компенсацію 80% вартості саджанців горіха (330 грн/саж.) і фундука (80 грн/саж.). Що і було з успіхом зроблено – і за підсумками I півріччя було розподілено 100,8 млн. грн.

Однак, новим наказом Мінагрополітики № 540 від 08.11.2018 р вносяться зміни в схему фінансування за даною бюджетною програмою: 300 млн. грн тепер повинні розподіляться по-новому, а саме – 207 млн. грн. направляється на компенсацію посадкового матеріалу (в т.ч. 100,8 млн. грн вже було використано в I півріччі, а 106,2 млн. грн. залишається на II півріччя), а 93 млн. грн. направляється на будівництво холодильників з регульованим газовим середовищем.

У даній ситуації в законодавстві прописано, що в разі перевищення фактично заявлених сум застосовується понижуючий коефіцієнт, який пропорційно розраховується між виділеною сумою і фактично заявленої. Тому на розгляд комісії 11 грудня було винесено варіант надання компенсації із знижуючим коефіцієнтом, тобто на реальну суму 106,2 млн. грн. замість належних садівникам 160 млн. грн.

Тому сьогодні більш 150 садівничих підприємств, що забезпечили посадку садів в II півріччі, повинні отримати на третину менше компенсаційних коштів, ніж фактично заявлених. А якщо врахувати, що бюджет складає 300 млн. грн, то садівники повинні були отримати повну компенсацію у 160 млн. грн. За скромними підрахунками, а саме 100,8+160=260,8 млн. грн. ми бачимо, що цього з надлишком вистачило б на весь рік.

Саме тому заступник Голови Ради ВГО “Українська горіхова асоціація” Геннадій Юдін вніс пропозицію про необхідно зробити зміни в прогнозних цифрах нового наказу Мінагрополітики № 540 від 08.11.2018 р, залишивши пріоритетним фактичні заявки садівників на компенсацію саджанців у поданому ними повному обсязі, а це 160 млн. грн., залишки бюджетних коштів направити на компенсацію будівництва холодильників з РГС.

За підсумками засідання, 17 грудня 2018 року відбудеться остаточне засідання комісії, згідно з рішенням якої, буде прийнято наказ Мінагрополітики, для подальшої передачі в Держскарбницю щоб забезпечити виплати садівникам до кінця 2018 року.

Який вердикт винесе комісія 17 грудня 2018 року ми не знаємо, але сподіваємося на адекватне рішення проблеми в сторону садівників.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *