Мінагрополітики створить пільгові умови надання грантів ВПО, підприємцям з деокупованих територій і ветеранам

У Мінагрополітики обговорили реалізацію державної грантової програми єРобота та її доступність для внутрішньо переміщених осіб і ветеранів. Засідання відбулося під головуванням першого заступника Міністра аграрної політики та продовольства Тараса Висоцького. Участь у засіданні взяли народні депутати України, представники Міністерства економіки, державного сектору, підприємці.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Мінагрополітики.

За словами Тараса Висоцького, грантова програма доступна для кожного бажаючого: як фізичної, так і юридичної особи. Умови і механізми отримання гранту не складні. Зокрема, не обов’язково мати підприємницький досвід або працювати в сільськогосподарській сфері, щоб подати заявку на отримання гранту на розвиток садів і теплиць.

«Державна грантова програма – це допомога бізнесу і людям, бо одна з вимог – обов’язкове працевлаштування робітників. Також вона сприятиме розвитку економіки та гарантуватиме нашу продовольчу безпеку. З початку дії програми погоджено видачу грантів на сади і теплиці на понад 628 млн грн. Планується створити 1030 постійних і 14 413 сезонних робочих місць», – зазначив Тарас Висоцький.

Як зазначила координатор Групи з питань впровадження програм підтримки сільського господарства Мінагрополітики Марія Дідух, гранти надаються у розмірі не більше 70 % вартості проєкту, але не більше 10 млн гривень. Заявник має профінансувати в свою чергу не менше 30% вартості проекту, власними або кредитними коштами.

Щоб отримати грант на сад, заявник повинен мати у власності земельну ділянку або договір про оренду не менше, ніж на 7 років, площею від 1 до 25 га. Необхідна наявність системи зрошування та водозабору.

«Обов’язковою умовою є працевлаштування потрібної кількості працівників. Для садів – від 5 до 10 постійних і 125-425 сезонних робітників залежно від найменування насаджень. Для теплиць – не менше 14 осіб на один гектар», – зазначила Марія Дідух.

Контроль за реалізацією проєкту здійснює уповноважений банк протягом п’яти років для підприємців, які займаються садами, і трьох – теплицями.

За підсумками круглого столу будуть розроблені механізми для створення пільгових умов надання грантів внутрішньо переміщеним особам, підприємцям з деокупованих територій і ветеранам.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *