Мінагрополітики та ВАР обговорили розвиток пілотних проєктів із меліорації

6 вересня 2021 року в інформаційній агенції УНІАН відбулася презентація пілотного проєкту з розвитку меліорації земель.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на minagro.gov.ua.

Захід відбувся за участі представників Міністерства аграрної політики та продовольства України, Всеукраїнської аграрної ради, USAID з аграрного і сільського розвитку. Реалізація проєкту стане можливою за умови ухвалення Верховною Радою законопроекту №5202-д «Про організації водокористувачів та стимулювання гідротехнічної меліорації земель», який днями розглядатиметься парламентарями у першому читанні. 

«Важливо, що в процесі запровадження об’єднання інституту водокористувачів паралельно з обговоренням законодавчих змін у парламенті ми уже працюємо над практичною майбутньою імплементацією і створенням цих об’єднань на практиці. Тобто зараз запускаються «пілоти», прописуються детально всі документи — покроково, що потрібно зробити. І вже після прийняття законопроєкту та його підписання Президентом фактично з наступного року можна буде в максимально короткі терміни створити та запустити інститут об’єднання водокористувачів. Із боку міністерства ми максимально підтримаємо цю ініціативу», — зазначив перший заступник міністра Тарас Висоцький.

Пілотний проєкт започатковується у Херсонській області, оскільки саме в цьому регіоні найкраще збережена система зрошення та є найбільший потенціал для її подальшого розвитку. Тарас Висоцький також зазначив, що дуже важливо до початку сезону зрошення створити ще декілька пілотних проєктів. 

За словами заступника голови Всеукраїнської аграрної ради Михайла Соколова, протягом цього часу експерти ВАР у співпраці з Асоціацією водокористувачів та Міністерством аграрної політики надаватимуть інформаційну підтримку агровиробникам: роз’яснять законодавчу й технічну бази, проведуть зустрічі з аграріями, допоможуть створити ОВК і підтримають їх на початку діяльності, супроводжуватимуть процеси передачі мереж тощо.

«За підсумками реалізації проєкту будуть напрацьовані рекомендації і шаблони необхідних документів для створення та розвитку нових ОВК по всій території країни», — зазначив він.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *