Молдові, ймовірно, доведеться обійтись без української картоплі

Після тривалого періоду цінової стабільності картопля в Україні почала поступово дорожчати. На українському оптовому ринку цей продукт все ще істотно, приблизно на 20-25% дешевше, ніж на молдовському ринку.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на east-fruit.com.

Однак, за подорожчання картоплі в Україні доцільність її поставок до Молдови, ймовірно, знижуватиметься – принаймні до весни, коли запаси власної картоплі на молдовському ринку значно скоротяться. А наразі, як стверджують ринкові оператори, українська картопля в Молдову надходить за нечисленними контрактами, укладеними ще на початку осені.

Читайте також: До реєстру сортів рослин внесли два нові сорти картоплі.

За даними Національного бюро статистики Республіки Молдова, у період січень-вересень 2023 року великі молдовські сільгосппідприємства продавали картоплю гуртом на 40,8% дорожче, ніж у той самий період минулого року. Ймовірно, приріст цін був би вищим, якби в першому кварталі поточного року подорожчання картоплі не стримував би імпорт цього продукту з України за порівняно невисокою ціною.

Наразі в супермаркетах Молдови високоякісна фасована картопля – це дуже дорога картопля з Нідерландів і Франції, а низькоякісна – місцева продукція. У середньому ціновому сегменті пропозиції товару практично немає.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *