На цьому тижні в Україні подешевшали всі складові «Борщового набору»

Впродовж поточного тижня, на вітчизняному ринку було зафіксовано зниження цін на всі складові овочевого «борщового набору». Про це повідомили фахівці інформаційно-аналітичного центру «Інфо-Шувар», згідно із даними власного моніторингу цін на плодоовочеву продукцію на найбільших гуртових майданчиках країни. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на info.shuvar.com.

Згідно даних цього моніторингу, найбільш суттєве зниження ціни було зафіксовано у випадку зі столовим буряком. Від початку тижня вартість столового буряка на вітчизняному ринку знизилася на 20% до позначки 3-9 грн/кг (0,09-0,29 EUR/кг). Як пояснюють фахівці, відбулося це, в основному, за рахунок збільшення пропозиції дешевого дрібного буряка, в.т. ч. від населення.

Аналогічна ситуація спостерігається і у випадку із морквою, яка від початку тижня, за рахунок збільшення пропозиції дешевої продукції із низькою якістю, стала дешевшою майже на 6% та пропонується, станом на 20 лютого 2019 року, в межах ціни 6-10 грн/кг (0,19-0,32 EUR/кг). У порівнянні із минулим роком, морква в Україні лишається дорожчою майже на 7%.

Варто додати, що на ряду із вітчизняними морквою та буряком, на ринку України вже протягом тривалого періоду присутня імпортна продукція із Білорусі та Польщі, яка пропонується в межах стабільної ціни 9-10 грн/кг (0,29-0,32 EUR/кг).

На 5% знизились ціни, також, і на картоплю та білоголову капусту. Станом на сьогодні, на майданчику для торгівлі з автомобілів найбільшого гуртового ринку Західної України ОРСП “Шувар” вартість білоголової капусти була зафіксована на рівні 7-12 грн/кг (0,23-0,39 EUR/кг), тобто, майже в 2,5 рази дорожче, порівняно із другою половиною лютого минулого року.

Ціни на картоплю були зафіксовані в межах діапазону 6-6,5 грн/кг (0,19-0,21 EUR/кг). Картопля в Україні сьогодні все ще залишається більш, ніж на 60% дорожчою, порівняно із минулим роком.

Майже на 4%, до позначки 12-14 грн/кг (0,39-0,45 EUR/кг), знизились ціни на імпортну ріпчасту цибулю. Відбулося це виключно за рахунок суттєвого збільшення обсягів імпорту із Казахстану та Узбекистану. Як вже повідомлялося раніше, тільки за перші два тижні лютого на одному з найбільших гуртових ринків України ОРСП “Шувар” було продано понад 2 тис. тонн імпортної цибулі, тобто, більше, ніж за весь січень, який до цього вважався місяцем з рекордним обсягом продажу імпортної цибулі в Західному регіоні.

Вартість вітчизняної цибулі від початку тижня теж дещо знизились та становить сьогодні 17-17,5 грн/кг (0,55-0,57 EUR/кг). У порівнянні із минулим роком, вітчизняна ріпчаста цибуля стала більш, ніж у 4 рази дорожчою.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *