На експорт сої війна вплинула найменше

Соя користується стабільним попитом у малих портах Рені та Ізмаїл. Ціни на олійну культуру дещо знизилися на поточному тижні, але відновляться у другій половині місяця, повідомив аналітичний центр кооперативу «ПУСК».

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ВАР.

«Якщо дивитися на темпи експорту, то, схоже, на сою війна вплинула найменше, олійна поступово вивозиться через Рені та Ізмаїл. Невелика частина бобів, не більше 10% спрямовується через порти Великої Одеси. Більшість сої експортується автотранспортом та через малі порти, де олійна користується сталим попитом. Можна очікувати, що в  листопаді відвантаження сої на експорт складуть 400 млн тонн», — зазначив аналітик Олексій Тартаковський.

На сьогодні, за даними Мінагрополітики, валовий збір сої становить 2,6 млн тонн. Але значний попит з боку європейських експортерів існує саме на не ГМО-сою.

Одні з провідних чинників, що впливають на ціни — попит на соєву олію та поточна завантаженість переробників сировиною.

«Переробники вже покрили потребу у сої на листопад, тому не очікуємо підвищення ціни у найближчий тиждень. До 10-го листопада ціни на базисі СРТ-завод збережуться в середньому на рівні 13000-13500 грн/т. Два тижні тому на ринку спостерігався підвищений попит на соєву олію, і ціни на сировину були вищими — у діапазоні 14000-15000 грн/т СРТ-завод. Зараз імпортери не відчувають потребу в соєвій олії, але в другій половині листопада знову зросте попит на олію та на сою. Можна очікувати, що тоді ціни відновляться», — вважає аналітик.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *