На Хмельниччині почались проблеми зі зберіганням нового врожаю

Станом на початок серпня в області ранні культури зібрали з 15% площ. Урожай виявився щедрим: поля дають з гектара по 60 центнерів зерна і по 35 центнерів ріпаку. До того ж все збіжжя доволі хорошої якості.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на golos.

Однак кожен наступний день жнив додає аграріям і більше проблем. Адже загалом в області доведеться зібрати ранні зернові з майже 400 тисяч гектарів. Якщо не налагодиться повноцінний рух чорноморськими шляхами, це може призвести до справжнього колапсу.

Аграрії все ще не можуть в повній мірі реалізовувати свою продукцію. Дещо зрушився продаж ріпаку. На ринку зараз ціна у 250-260 доларів за тонну, і виробники намагаються якомога швидше збути зібране.

А от з пшеницею все складніше. Поки що за неї пропонують до 100 доларів за тонну. Для сільгоспвиробників це критично низький рівень. Наразі їм пропонують зачекати ще тиждень-два, поки не налагодяться шляхи на світові ринки. Але втриматися непросто. Оскільки витрати продовжують зростати навіть після того, як зерно зібране. В області практично всі господарства шукають будь-які склади, ангари і вільні площі, куди можна його зсипати. Ті, хто може дозволити собі додаткові витрати, купують поліетиленові рукави для зберігання.

Хтось намагається відправити зерно одразу з поля на переробку. Однак потужності місцевих млинів не такі вже й великі, щоб впоратись з усім зібраним. Та й потреби ринку в борошні обмежені. Його надлишок знову може застрягти на складах.

Деякі хлібоприймальні підприємства готові надати певні площі для зберігання. Однак запропоновані умови вкрай важкі для виробників. Керівники господарств кажуть, що тарифи вже наближаються до вартості зерна. Тож йти на такі умови господарства фінансово не готові.

Так само зросла вартість транспортування. Даються взнаки високі ціни на пальне, а транспортні компанії не втрачають свій шанс надолужити збитки.

Наразі виробникам зерна доводиться платити всім і за все за значно вищими розцінками. І це не виключає того, що після остаточного розблокування експорту ціна на збіжжя всередині країни не почне зростати. Як на це відреагує вітчизняний споживчий ринок, спрогнозувати поки що важко.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *