На Луганщині Держпродспоживслужба бореться з нашестям сарани

На території Валуйської селищної ради Станично-Луганського району було виявлено масовий розвиток небезпечного шкідника – сарани. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на прес-службу Держпродспоживслужби.

Інформація про заліт зграї сарани з території лінії розмежування до Головного управління Держпродспоживслужби у Луганській області надійшла від т.в.о. голови Валуйської сільської ради 12 липня 2019 року.

Фахівці управління фітосанітарної безпеки негайно обстежили територію. Відібрані зразки комах-шкідників були направлені до Державної установи «Луганська обласна фітосанітарна лабораторія» для визначення видового складу.

13 липня відбулося екстрене засідання районної комісії техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій (ТБНС) за участю представників Держпродспоживслужби в Луганській області, Департаменту агропромислового розвитку Луганської ОДА, Станично-Луганської районної державної адміністрації, Станично-Луганського РВ ГУ МНСУ в Луганській області, Головного управління Держгеокадастру у Луганській області для прийняття відповідних рішень та негайного реагування на ситуацію.

Згідно з результатами ентомологічних досліджень та висновком фітосанітарної експертизи Луганської обласної фітосанітарної лабораторії від 15.07.2019№ФЛ12/000735-В вид комах ідентифіковано як сарана перелітна, основні резервуарні популяції якої широко представлені в Україні та розмножуються в заплавних луках річок та озер. При сприятливих умовах відповідні комахи переходить до стадної форми розвитку.

Місцеве населення та бджолярі оповіщені про проведення знищувальних заходів із застосуванням хімічних засобів захисту рослин. Мешканцям заборонено випасами свійську худобу та птицю на території проведення захисних заходів. Бджолярам рекомендовано вивезти пасіки у безпечне місце або ізолювати бджіл у вуликах.

На даний момент здійснюються заходи з запровадження особливого режиму з захисту рослин на території Валуйської селищної ради Станично-Луганського району Луганської області відповідно до статті 14 Закону України «Про захист рослин».

Заходи зі знищення небезпечного шкідника проводяться із застосуванням хімічних засобів захисту рослин дозволених для використання в Україні.

Додатково

Сарана — поліфаг, який з’їдає усі зелені рослини, проте надає перевагу злаковим культурам: кукурудзі, просу, сорго, пшениці, а також очерету, пирію тощо. Імаго і личинки об’їдають листя, стебла, живляться насінням. Одна особина сарани за період життя з’їдає до 500 г зелені. При масовому розмноженні личинки тримаються дуже щільними кулігами, а імаго перелітає зграями на значні відстані за вітром.

У разі появи сарани на присадибних ділянках місцевим мешканцям рекомендується проводити знищувальні заходи за допомогою побутових оприскувачів засобами захисту рослин дозволеними для роздрібної торгівлі та використання в побутових умовах.

{gallery_1}

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *