На масову ранню картоплю доведеться чекати до кінця червня

Одещина на сьогодні залишається одним з небагатьох регіонів півдня України, здатним забезпечити виробництво ранньої картоплі в промислових об’ємах.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на допис на facebook сторінці Агріко Україна.

Але холодний квітень цього року загальмував проростання і сходи висаджених бульб майже на місяць. Що в свою чергу призвело до затримки фаз вегетації рослин і термінів формування врожаю. Більшість господарств планують розпочати збирання врожаю у відкритому ґрунті лише в кінці червня. Ще однією проблемною особливістю цього сезону є недостатня кількість бульб під кущем, нижча на 40-50 % від потенційної.

Вкривання рослин у полі агроволокном дозволило значно пришвидшити початок збирання картоплі. Сьогодні такі господарства уже розпочинають копку і постачання на ринок ранньої картоплі сорту Рів’єра на краплинному зрошенні при врожайності 20-22 тонн/га.

Врожай першої ранньої картоплі в господарствах Чернівецької та Дніпропетровської областей також вирощено з насіннєвого матеріалу сорту Рів’єра.

Стартова закупівельна ціна за ранню продукцію складала біля 50 грн/кг. Кілька днів тому вона трималася на рівні 30-35 грн/кг. Актуальна ціна 25-26 грн/кг при врожаю понад 20 тонн/га в повній мірі відшкодовує всі технологічні витрати і робить картопляний бізнес по-справжньому прибутковим.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *