На Одещині в агропідприємства рейдери захопили майже 300 га землі

ТОВ «Балтський хлібороб» Одеської області (земельний банк – 2,5 тис га), піддався рейдерській атаці з боку сусіднього підприємства ПП «Левчик», яке захопило в агрофірми більше 100 ділянок землі загальною площею 275 га. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на прес-службу ВАР.

Окрім «Балтського хлібороба» від дій рейдерів постраждали ще дві агрофірми цього ж регіону – ПП «Агрофон», у якого зловмисники захопили 56 земельних ділянок загальною площею 180 га, та ТОВ «Агро-Балта», у якого вони відібрали 24 ділянки загальною площею 120 га.

Як запевняє керівник ТОВ «Балтський хлібороб» Олександр Радзілевич, рейдери у своїй схемі задіяли шахраїв та «чорних реєстраторів», використовували підроблені печатки підприємств. Більше того, директор ПП «Левчик» Олександр Шаповал і його дружина Світлана Якімчук особисто задіянні в підробці документів на свою користь. 

«Рейдери зробили так, нібито моя фірма оформила доручення на підставну особу вести справи. Слідчі уже встановили, що такої особи не існує – паспортні дані використовувались із вкраденого документу, в який було вклеєне фото. Тим не менш, цій особі у 2017 та 2018 роках вдалось нібито від імені мого підприємства розірвати договори із понад сотнею пайщиків. В подальшому через іншу підставну особу договори оренди на ці паї були оформлені з ПП «Левчик», про що внесені відомості до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно», – розповідає Олександр Радзілевич.

За словами керівника, серед тих, хто нібито розірвав договори оренди з «Балтським хліборобом», буди і «мертві душі».

«Зі 107 паїв, які були переоформлені на ПП «Левчик», 9 власників померли ще у 2016 році»,- розповідає керівник.

Як зазначає юрист ВАР із земельних питань Вікторія Кіпріянова, схема заволодіння земельними ділянками ТОВ «Балтський хлібороб» є досить поширеною при рейдерських захопленнях.

«Відповідно до наданих документів, скоріш за все, дійсно у даній схемі безпосередню участь приймало ПП «Левчик», адже саме на його користь перереєстровані ділянки. Щодо ПП «Левчик» порушено більше 150 судових справ про визнання недійсних договорів оренди землі, що також підтверджує участь у вищенаведеній схемі. Наразі з ПП «Левчик» активно судяться ПП «Агрофон» та ТОВ «Балтський хлібороб», у всіх справах ПП “Левчик” виступає відповідачем, що також свідчить про порушення з їхньої сторони», – зазначає юрист.

Наразі у даній справі тривають слідчі дії.

Зі своє сторони ГС «Всеукраїнська Аграрна Рада» заявляє, що виключає ПП «Левчик» з переліку свої учасників, яким підприємство було до цього часу.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *