На полях AgriLab Farming почалась перша посівна

23 квітня на полях AgriLab Farming почалась перша посівна. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на прес-реліз компанії.

У структурі посівів цього року 65% кукурудзи і 35% соняшнику. Насіння кукурудзи обрали селекції Universeed, соняшнику — селекції Strube. Обираючи гібриди, керувались наступними даними:

  • Ефективна врожайність. На полях AgriLab Farming вона коливається від 5 до 7 т/га по кукурудзі і 2–3 т/га по соняшнику. Це небагато, тому в даному випадку особливо важливо управляти собівартістю. Відповідно до цього в економічній моделі визначили, що насіння кукурудзи має коштувати на рівні 100-120 дол/га і не більше.
  • Посухостійкість. В даному регіоні Чернігівщини загальна кількість опадів за рік може сягати в окремі роки навіть 500 і 600 мм. Однак у критичні періоди росту і розвитку рослин — викидання волоті і наливання зерна — часто спостерігається посуха. З огляду на динаміку опадів і типи ґрунту (поля AgriLab Farming мають легкі піщані ґрунти, які не тримають і швидко втрачають вологу) посухостійкість стала важливим критерієм вибору насіння. 
  • Аналіз історії поля показав, що на  деяких масивах спостерігається велика кількість ґрунтових шкідників. Тому до насіння були особливі вимоги щодо протруєння.
  • На полі, з якого стартувала посівна компанія, висівали гібрид UNI3510/EXPM032 з ФАО 220 (бренд Universeed). Ціна — 115 дол/га. Насіння оброблене протруйниками MaxiPro і Brevant.

    Попередньо на полі було проведено глибоке розпушування та диференційоване внесення хлористого калію. Сівба проходила за змінними нормами відповідно до карти-завдання. «На цьому полі є ділянки, які мали запаси продуктивної вологи після виходу із зими 120 мм у метровому шарі, і на цьому ж полі є ділянки із запасами менше 80 мм. Тому тут аж ніяк не можна застосовувати одну норму», — зауважив Ярослав Бойко, генеральний директор AgriLab.

    Для сівби застосували швидкісну сівалку точного висіву  Optima SX від Kverneland. Швидкість роботи сівалки залежно від конфігурації поля становила 11–16 км/год. Завдяки складаній рамі на 4 колесах, системам точного висіву, електроприводу e-drive II і посекційному управлінню через систему ISOBUS забезпечується точність висіву відповідно до карти-завдання та дотримання однакової глибини заробки насіння і відстані між насінинами (під час висіву на AgriLab Farming це перевірили).

    Одночасно із посівом вносилися стартові добрива NPK+мікроелементи, зокрема цинк і бор (добрива FERTIS BINFIELD), підібрані саме під це поле. Така формуляція добрива повинна оптимально забезпечувати потребу рослин на старті в поживних речовинах відповідно до результатів агрохімічного аналізу. Глибина залягання гранули — 10 см.

    Застосування технології диференційованого посіву вже на першому полі в 130 га дозволило господарству заощадити 14 дол/га на насінні в порівнянні з висівом однієї рекомендованої норми на все поле.

    На інших полях, де застосовували глибокий обробіток і диференційоване внесення калійних добрив, заплановано посів насіння соняшника і кукурудзи із змінними нормами та одночасним локально-стрічковим внесенням рідких азотних і комплексних гранульованих добрив з мікроелементами.

    Джерело: propozitsiya.com

    No votes yet.
    Please wait...

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *