Главная / АГРОНОВИНИ / На поточному тижні на півдні України очікується обвал цін на суницю садову (полуницю)

На поточному тижні на півдні України очікується обвал цін на суницю садову (полуницю)

Поліпшення погодних умов в південних регіонах України з понеділка 27 травня може привести до різкого зниження середніх цін на суницю садову (полуницю) у південних регіонах країни. Про це EastFruit повідомляють виробники ягоди з Херсонської та Миколаївської областей. У цих регіонах очікується підвищення середньодобових температур до 28-30 градусів за Цельсієм, що призведе до прискорення дозрівання суниці та підвищенню її пропозиції на ринку. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на EastFruit.

Якщо минулого тижня середні оптові ціни на суницю садову в Україні не опускалися нижче 35-40 грн/кг ($1,33-1,52 за кг), то вже до кінця дня в неділю вони почали знижуватися в південних та східних регіонах країни. Зокрема, з’явилися пропозиції суниці навіть дешевше 30 грн/кг ($1,14 за кг). Аналітики вважають, що оптова ціна на суницю садову може вже до середини тижня опуститися нижче одного долара за кг в південних регіонах країни і продовжить знижуватися.

Певну підтримку цінам надають несприятливі погодні умови в західних регіонах країни, де тривають проливні дощі. Вони не тільки відтягують початок сезону дозрівання ягоди, а й призводять до втрати частини врожаю. Ми вже писали про те, що виробники суниці на Закарпатті змушені прибирати ягоду по щиколотки у воді.

Внаслідок цього, в центральних регіонах України в даний час домінує ягода з південних регіонів, в той час як поставки із Закарпаття помітно знизилися.

Відзначимо, що в умовах нестабільної погоди у виграші виявляються ті фермери, які вирощують суницю садову в закритому грунті. Крім зниження ризиків негоди, виробники також можуть забезпечити більш високу якість ягоди, знизити витрати на захист від шкідників та хвороб, збільшити середню врожайність та отримати продукцію раніше інших. Однак головним фактором успіху є, звичайно ж, якість продукції — в умовах, коли ринок насичений пропозиціями, оптовики і мережі супермаркетів вибирають продукцію більш якісну. Решта ж змушені стимулювати продажі лише одним способом — зниженням цін, тобто зниженням власного доходу.

Очікується, що постачання на ринок суниці відкритого грунту з центральних регіонів України почнеться вже в кінці поточного тижня, а це вже приведе до ще більш істотного зниження цін на ягоди. На цьому ж тижні почнеться заморозка ягоди та закупівля суниці для потреб інших видів переробки. З огляду на прогнозований високий попит на українську ягоду в Європі в новому сезоні та розширення географії експорту українських заморожених ягід, початок сезону переробки має сприяти утриманню цін на більш-менш прийнятному для фермерів рівні.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показанОбязательные для заполнения поля помечены *

*

x

Check Also

Завершення інвентаризації державних сільгоспземель відтермінують на 2 місяці: коронавірус завадив

Завершення інвентаризації сільськогосподарських земель державної власності відтермінують до 21 вересня 2020 року через пандемію коронавірусу ...

David Montgomery Womens Jersey