Главная / АГРОНОВИНИ / Новий зерновий термінал MV Cargo у порту Південний готовий на 92%

Новий зерновий термінал MV Cargo у порту Південний готовий на 92%

Новий зерновий термінал MV Cargo, що добудовується у порту Південний, готовий на 92%. Про це розказав Олександр Молотов, технічний директор MV Cargo, під час технічної екскурсії на термінал в рамках конференції Grain Ukraine, передає propozitsiya.com.

За його словами, з початку роботи у тестовому режимі з червня 2018 року термінал  перевалив понад 1 млн тон. Потужності терміналу дозволяють обробити понад 30 тис. т вантажу щодоби, тобто судно типу Panamax можна завантажити  за 1,5–2 доби. Наступного маркетингового сезону термінал розраховує перевалити понад 3 млн т зернових.

«Зараз експлуатуються склад підлогового зберігання місткістю 80 тис. т та 14 силосів потужністю 15 тис. т кожний. Проектна потужність терміналу — 5 млн тон зернових на рік.  Це один з найпотужніших терміналів в Україні», — поінформував О. Молотов.

Довжина причалу 430 м, глибина — 16 м. Розпочати часткову експлуатацію причалу планують у липні поточного року.  Загалом причал зможе приймати одне судно типу Panamax або два балкера Handysize. Зерно до причалу буде подаватися по причальній галереї, на якій встановлений стрічковий конвеєр. «Інтенсивність причального конвейера  — 2000 т/год, і це один із найкращих показників для України. Тут норії відсутні — є лише стрічкові конвеєри під нахилом.  Лінія уже змонтована, наразі проходять сертифікацію бункерні ваги».

Новий термінал зможе приймати до 300 залізничних вагонів на добу та 790 автомобілів. «Як правило, 60–70% зерна надходить залізницею і 30–40% — автошляхами», — додав спеціаліст.

Зараз відбувається усадка частини силосів другої лінійки, їхнє поетапне заповнення з розвантаженням. Також добудовується парковка для зерновозів: на 500 автомобілів до виклику на візування і на 100 автозерновозів після візування. «Зараз ми працюємо над автоматизацією  процесу планування, яка дасть змогу водіям отримувати інформацію про наявність вільних місць, а нам — бачити їх  в радіусі 5 км, розпізнавати номер, вантаж, і запрошувати. Це унеможливить можливі черги», — пояснив Олександр Молотов.

Офіційне відкриття терміналу MV Cargo заплановано на 6 вересня поточного року.  

Зерновий термінал MV Cargo — спільний проект світової продовольчої корпорації Cargill і української компанії MV Cargo. Вартість проекту — $150 млн, і це один з найбільших інвестиційних проектів в аграрній галузі за останні роки.

Світлана Цибульська

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показанОбязательные для заполнения поля помечены *

*

x

Check Also

У липні в усьому світі подорожчали продукти харчування, — ФАО

Ціни на продовольство у світі в липні продовжили зростати другий місяць поспіль, йдеться в релізі ...

David Montgomery Womens Jersey