На ринку почали торгувати соняшником нового врожаю

В південних регіонах України почали збирати соняшник. Погода сприяє збору врожаю цієї олійної культури, оскільки за прогнозами значних опадів у найближчі тижні не передбачається. Ринок поступово переходить на торгівлю новим врожаєм, на який є як попит, так і гідні ціни.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ВАР.

«Новим врожаєм соняшника вже торгують на базисах FOB та CIF, нещодавно Італія закупила партію української олійної в тисячу тонн за ціною 465$/т. Переробники вже озвучують ціни на рівні 370$/т без ПДВ, можна очікувати, що закупівельні ціни  у серпні-вересні будуть триматися в діапазоні 14500-15000 грн/т.

Синоптики прогнозують високі температури повітря і відсутність опадів, ніщо не буде заважати збиральній кампанії, отже пропозиція соняшника буде зростати. Відповідно, якщо  значних опадів не буде, то в середині вересня можна очікувати традиційне зниження цін на 1000-1500 грн/т, цінники опустяться  до 12000-13000 тис. грн/т під тиском збору врожаю. Але в листопаді-грудні діапазон зросте до 17000-18000 тис. грн/т. Сезонна модель в цілому показує тренд до зростання цін», – зазначають в аналітичному департаменті кооперативу «ПУСК».

За словами аналітиків, глобальне зростання цін на рослинні олії також підтримає рівень закупівельних цін на український соняшник.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *