На Рівненщині запобігли незаконному обмолоту та крадіжці зернових культур

крадіжці зернових культур />

Цього тижня завдяки спільним діям працівників ГУ ДПС у Рівненській області, ГУ Національної поліції в Рівненській області, Управління СБ України в Рівненській області за процесуального керівництва Рівненської обласної прокуратури запобігли незаконному обмолоту та крадіжці зернових культур.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на rv.tax.gov.ua.

Так, фахівцями податкової служби області було встановлено факт обмолоту посівів сої, що є предметом податкової застави державного підприємства, яке здійснює діяльність поблизу обласного центру, та, ймовірно, з метою подальшої її реалізації. Працівники податкової служби області спільно із силовими структурами запобігли крадіжці цього врожаю.

Згадане державне підприємство систематично впродовж року не сплачувало суми грошового зобов’язання в строки, передбачені Податковим кодексом України, та має податковий борг більш як 1,2 мільйона гривень. Зокрема, лише єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування підприємство заборгувало понад 500 тисяч гривень.

У зв’язку з виникненням права податкової застави податковий орган здійснив опис майна, яке можна використати як джерело погашення податкового боргу, а саме описав посіви зернових під майбутній урожай на площах сільськогосподарських угідь, що перебувають у постійному користуванні державного підприємства, оформив його актом опису та здійснив реєстрацію обтяжень в Реєстрах рухомого та нерухомого майна.

Відповідно до ст. 92 Податкового кодексу України платник податків зберігає право користуватися майном, що перебуває в податковій заставі, з урахуванням обмежень, передбачених цією статтею, та може реалізовувати його лише за згодою контролюючого органу, замінивши його на інше ліквідне майно такої або більшої вартості. Тож у разі, якщо платник вирішив відчужити це майно, він був зобов’язаний звернутись до органів ДПС за отриманням згоди контролюючого органу на таке відчуження з подальшим спрямуванням коштів на погашення податкового боргу та заборгованості з єдиного внеску.

Відкрито кримінальне провадження, розпочато досудове розслідування.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *