ЄБА: Реєстрація кормових добавок потребує спрощення

Джерело фото: cherkasy.all.biz

ЄБА: Реєстрація кормових добавок потребує спрощення

Тваринництво
17 вересня 2021.
14:52

132

Український бізнес очікує на можливість реєструвати кормові добавки у спрощеному порядку. Для цього Україна має визнати еквівалентність європейської системи реєстрації кормових добавок.

Таку позицію висловили експерти Європейської Бізнес Асоціації у листі до прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, говориться у повідомленні ЄБА.

Як зазначається, таке рішення сприятиме розвитку ринку кормів в Україні та збільшенню податкових надходжень до державного бюджету.

На додачу, експерти асоціації стурбовані тим, що Порядок формування реєстраційного досьє містить вимогу надавати досьє, зокрема, результати досліджень (випробувань) кормових добавок виключно українською мовою. Виконання цієї вимоги потребує пошуку додаткових спеціалістів та значних затрат заявників.

«За даними бізнесу, на сьогодні вартість реєстрації кормової добавки разом з виконанням наукових досліджень становить до 150 тис. грн або €5 тис. Зважаючи на об»єми реєстраційних документів та складність наукового тексту, вартість перекладу необхідних для реєстрації матеріалів може становити близько €50-70 тис. Такі затрати можуть зробити нерентабельним для представників бізнесу введення в обіг кормових добавок в Україні, а тому міжнародні компанії вже переглядають свої портфоліо в сторону скорочення, внаслідок чого кількість якісних інноваційних кормових добавок в Україні потенційно буде зменшуватись», — пояснюють в асоціації.

За попередньої процедури реєстрації кормів і кормових добавок дозволялось подавати частини реєстраційного досьє, зокрема, результати досліджень (випробувань) англійською мовою. Це запобігало виникненню неоднозначностей і непорозумінь, пов«язаних з перекладом матеріалів, при перевірці достовірності інформації, а також спрощувало комунікацію між науковими експертами уповноваженої установи та бізнесом, нагадали в ЄБА.

«З огляду на це бізнес закликає прийняти рішення про визнання еквівалентною системи реєстрації кормових добавок в ЄС вимогам, які діють в Україні, що розблокує процедуру спрощеної реєстрації кормових добавок; а також дозволити подачу результатів досліджень (випробувань) для державної реєстрації кормових добавок у складі реєстраційного досьє англійською мовою», — підсумували в асоціації.

Джерело: agroportal.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *