«Епіцентр Агро» запустив у Вінниці свій найбільший маршрутний елеватор

Реконструйований елеваторний комплекс «Епіцентр Агро» розпочав прийомку та сушіння пізньої групи сільгоспкультур у м. Вінниця. Після добудови третьої черги Вінницький елеваторний хаб став найпотужнішим у регіоні серед агропромислових підприємств із доробки та зберігання зерна.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на прес-реліз «Епіцентр Агро».

Як зазначає керівник центрального офісу агрохолдингу та елеваторного напрямку «Епіцентр Агро» Світлана Нікітюк, в результаті реалізації компанією інвестиційної програми з розбудови інфраструктури зернового ринку України, потужності з одночасного зберігання на Вінницькому елеваторі (вул. С. Зулінського, 54-а) збільшились більше, ніж вдвічі на 207 тис. тонн.

Зараз загальні потужності складають 375 тис. тонн. Протягом двох останніх років збудовані 18 нових силосів для зберігання, 4 додаткові сушарки для доробки с/г культур та залізничні колії задля пришвидшення відвантаження маршрутних партій зерна. Загальна сума інвестицій у розбудову другої (на 68 тис. т) та третьої черги (207 тис. т) Вінницького елеватору «Епіцентр Агро» склали $52 млн.
Доставка зерна на елеваторі може здійснюватися як залізницею (маршрутні партії), так і автомобільним транспортом. Наявність власного парку автозерновозів дозволяє «Епіцентр Агро» забезпечити оперативність й альтернативність у виборі способу доставки с/г культур для поклажодавців і покупців.

За словами президента компанії, постачальника обладнання Feerum S.A., Даніеля Януша, Вінниця є особливим об’єктом через рельєф, залізничну лінію, що проходить через її центр, і необхідність утримувати пожежні дороги.

«Сподіваємось, що нам вдалось перетворити незручності розташування на перевагу об’єкта — ми розробили дві незалежні завантажувальні зони для залізничного та автомобільного транспорту, а також використали три незалежні приймальні лінії, розташовані в центральній частині об’єкта. В результаті — Вінницький елеватор сьогодні може одночасно приймати три різні зернові культури», — зазначає Даніель Януш.

Незважаючи на величезну ємність силосів та територіальну розпорошеність об’єкта на площу в кілька гектарів, керування ним просте завдяки використанню автоматичної мікропроцесорної системи для управління технологічними циклами. Оператор може контролювати всі операції з одного комп`ютера, підключеного до основного контролера.

У Вінниці як і на всіх об’єктах, виготовлених Feerum S.A. для агрохолдинга, технологічні з’єднання та елементи деталей обладнання заповнені високоміцним полімером, що має подовжити їх термін експлуатації. Також на дахах силосів використане спеціальне полімерне покриття, яке мінімізує нагрівання зерна від сонячних променів.

Як зауважує Світлана Нікітюк, загалом в інвестиційну програму із розбудови та реконструкції лінійних елеваторних комплексів група компаній «Епіцентр К» інвестувала протягом 2018-2021 років понад 6 млрд грн. 

«В процесі розбудови «Епіцентр Агро» ще кілька елеваторних комплексів на Хмельниччині: в Антонінах, Полонному, Шепетівці та Чотирбоках», — додає вона.

Завдяки стратегії «Епіцентр Агро» щодо розвитку зернової інфраструктури у вітчизняному АПК вже створено понад 800 нових робочих місць.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *