На серпень синоптики прогнозують зливи та спеку

Згідно з розрахунками Українського гідрометцентру, Українського гідрометеорологічного інституту, а також світових центрів погоди, по всій території України середньомісячна температура повітря в серпні очікується вище за норму на 1,5-2,0 °C і становитиме +20…+25 °C, у Карпатському регіоні +17…+19 °C.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на meteoprog.

Найспекотніше традиційно очікується у південній частині країни. В окремі дні тут максимальна температура може досягати +35…+38 °C.

Як показують багаторічні дані спостережень з метеостанцій, саме перша половина серпня зазвичай характеризується найвищими показниками температури, але після 15 – 17 числа вже у зв’язку з нижчим положенням сонця і скороченням світлового дня температура починає помітно знижуватися.

Кількість опадів у серпні по Україні розподілиться нерівномірно. Основна частина дощів матиме зливовий характер, тому навіть у межах невеликої території чи області сумарна частина опадів може різнитися у 2 та навіть 3 рази.

Хорошим прикладом такого плямистого розподілу вологи стала Сумська область, де за липень на півночі випало 228 мм (за даними метеостанції Дружба) при нормі 82 мм. Така кількість опадів за місяць стала рекордною на території станції за весь період спостережень. При цьому трохи південніше в Конотопі накопичилося 83 мм, що близько до кліматичної норми.

Але якщо усереднити прогностичні дані, то у більшості областей кількість опадів у серпні очікується близько до норми та становитиме 32-72 мм, у Карпатах 86-110 мм, що відповідає 80-100% від норми. Менш сприятлива ситуація складеться в Одеській, Миколаївській, Херсонській та Вінницькій областях, де рясні опади малоймовірні, а на фоні високої температури посилиться посуха та зросте пожежна небезпека, яка на кінець липня у зазначених регіонах вже досягає найвищого п’ятого класу.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *