У рамках боротьби з інвазійними видами на території природно-заповідного фонду працівники відділу фітосозології провели запланований захід зі знищення золотушника канадського в урочищі Кар’єр на території Кременецького ботанічного саду.
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на допис на facebook сторінці Кременецького ботанічного саду.
Золоту́шник кана́дський, або золоту́шник канаді́йський (Solidago canadensis), — вид рослин із родини айстрових. Поширений у Канаді й США; натуралізований у Європі, Австралії, Новій Зеландії. Належить до переліку інвазійних видів України. Завдає великої шкоди не тільки природі України, але й лісовому та сільському господарству.
Чим небезпечний золотушник? Він дуже швидко «захоплює» нові й нові території: луки, пасовища, вигони, меліоровані болота, пустирі, лісові галявини, вирубки. Кожен його кущ виробляє до 100 тисяч насінин, які відрізняються дуже високою схожістю — до 95%. Коріння золотушника виробляє інгібітори — речовини, які пригнічують ріст інших рослин. Як результат — зникає більшість лугових комах, птахів, дрібних ссавців.
І хоча золотушник не такий небезпечний для здоров’я людей, як амброзія, борщівник Сосновського, проте вважається одним із найбільш небезпечних рослин. Займаючи будь-яку ділянку, золотушник повністю змінює його рослинний і тваринний світ. Він добре поширюється в лісі, витісняє ягоди і гриби. Під його суцільним покривом вже майже нічого не росте.
Доведено, що там, де розташувалася ця рослина, ґрунт сильно ущільнюється, злежується і стає повітронепроникним. Якщо із золотушником не боротися, то за рік він може збільшити свою площу до 15 відсотків.
Джерело: propozitsiya.com