На Вінниччині будують новий потужний завод із переробки кукурудзи

Дотримуючись заходів карантину, на Вінниччині успішно освоюють іноземні інвестиції. А саме біля села Демківка Тростянецького району згідно з графіком будується новий завод, який перероблятиме сто тисяч тонн зерна твердої кукурудзи в рік.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на «Урядовий кур’єр».

Сума інвестицій в проєкт іспансько-американської компанії «ДаксаБунге Україна» становить 14 мільйонів доларів.

На будівельний майданчик без температурного скринінгу, маски та дезінфекції рук не пускають. Разом з тим, заходи з карантину через пандемію не змінять строки спорудження об’єкту. Новий завод планують побудувати до кінця літа нинішнього року з таким розрахунком, щоб він почав роботу з переробітку цьогорічного врожаю кукурудзи на крупу і борошно.

Сировину підприємство купуватиме у місцевих аграріїв на обопільно вигідних умовах. Її сповна вистачатиме для ефективної роботи заводу, адже вінницькі аграрії щороку збирають по кілька мільйонів тонн зерна кукурудзи. І 2020 року в області під цю культуру відвели понад 440 тисяч гектарів.

За словами голови Вінницької облдержадміністрації Владислава Скальського, який ознайомився з ходом будівельних робіт, завод буде одним із найсучасніших у Європі. 

«Інвестиція орієнтована у першу чергу на агропромисловий потенціал області. Планова потужність заводу становитиме сто тисяч тонн переробітку зерна кукурудзи у рік. Це буде досить суттєвий європейський гравець за обсягами виробництва», — зазначив він.

Варто зауважити, що Україна — один із найбільших у світі експортерів зерна, зокрема, і кукурудзи. Проблем з його збутом немає, адже попит на продовольство у світі збільшується. Проте одна справа експортувати сировину і зовсім інша відправляти за кордон перероблену продукцію (за цього додана вартість залишається у своїй державі). 

Новий завод планує експортувати понад 80% своєї готової продукції. Таким чином, він працюватиме на зміцнення експортного потенціалу країни, а також буде створено понад півсотні нових робочих місць у сільській місцевості та сплачуватимуться податки на розвиток місцевої територіальної громади.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *