На Волині обговорили перспективи українського хмелярства

Обсяги вирощування хмелю в Україні стрімко впали. Наразі великі пивоварні купують хмелесировину з-за кордону. Натомість українська продукція цікавить лише крафтових виробників, – повідомив голова комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики Олександр Гайду під час круглого столу «Актуальні питання законодавчого забезпечення розвитку галузі хмелярства», що відбувся на Волині.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на rada.gov.ua.

«Імпортний хміль коштує дорожче, наші вітчизняні виробники хмелю пропонують дешевшу хмелесировину, яка за своїми критеріями відповідає українським і європейським стандартам. Наш хміль цінують на міжнародному ринку, а от українські пивзаводи оминають вітчизняних виробників. І ми маємо це змінити», – зауважив Олександр Гайду.

Під час заходу представники органів місцевої влади, пивоварних компаній та виробників хмелю поінформували, що раніше Волинь вирощувала найбільші обсяги хмелю. Нині ж в цьому регіоні хміль зовсім не висаджують. Загалом кількість вирощування хмелю в Україні впала майже у 20 разів.

«Ми пропонуємо врегулювати українське хмелярство. Зараз у комітеті розглядаються два законопроекти, які мають впровадити європейські норми в виробництві хмелю та пивних напоїв. Сподіваюся, що чітке регулювання даної сфери має надати поштовх для розвитку вирощування хмелю», – зауважив Олександр Гайду.

Зокрема, документом пропонується, посилення виробництва високоякісної продукції за стандартами ЄС та реалізації її на внутрішньому ринку та експорт до інших країн, впровадження класифікації поширених та перспективних сортів хмелю, сертифікація садивного матеріалу сортів хмелю, виробництво якісних шишок хмелю та сприятливі умови їхньої реалізації. Також документом передбачена простежуваність «від стебла хмелю до готової реалізації продукції».

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *