На Волині ростуть ціни на картоплю

На ринках та селянських ярмарках у Луцьку зросла ціна на картоплю. Станом на січень вартість кілограма бульби коливається від 17 до 25 гривень.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Суспільне.

Зі слів заступника начальника управління економічного розвитку облдержадміністрації Андрія Ткачука, ціна на картоплю формується від собівартості виробництва, але також на вартість впливає низка інших факторів.

«Є ще сезонні фактори і кількість картоплі, яку посадили. Відповідно та картопля, яку зберігають у сховищах, до зимових свят і після них відбувається зростання вартості, яке пов’язано з тим, що закладають ціну стосовно зберігання картоплі», – додав Андрій Ткачук.

Що кажуть селяни

Волинянка Ірина Сива продає картоплю, яку виростила сама. Щороку жінка зменшує насадження через збитковість. Сьогодні продає по 17 гривень за кілограм.

«Раз в 5 років вдається нормальна ціна і можна щось заробити, відбити те, що вложено в той город. Може і завелика вже ціна, але цього року вона не вродила і менше посадили», – каже Ірина Сива і додає: наступного року садити картоплю вже не планує.

Як розповів голова асоціації фермерів Волині Руслан Хомич, торік особисті селянські господарства та крупні фермери зменшили насадження картоплі через низьку закупівельну ціну в попередні роки.

«Люди садили її, скільки могли, минулого року її була велика кількість. Селяни що робили? Вони просто закопали картоплю. І люди обпікшись, перестали садити. Сказали, що за гривню-дві її ніхто не буде садити і це правильно. Люди не посадили, значить утворилась величезна яма», – сказав фермер.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *