Дерева, облиті цвітом, але плоди навряд чи будуть. На Запоріжжі, яке вважається черешневим краєм, аграрії подумки прощаються з майбутнім урожаєм. Кажуть, що через аномально теплу зиму дерева почали квітнути раніше, а потім ударили заморозки.
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на tsn.ua.
Тетяна з донькою дістають два останні слоїки. Це – консервована черешня. Зазвичай ягід тут так багато, що лишається й заморозити, і законсервувати, якщо їсти з дерева вже несила. Цього року про такий десерт можна буде лише згадувати. Черешня вимерзла практично повністю. Фермери кажуть: те, що сади квітнуть, нічого не означає. Цвіт тут неживий.
Ягоди, які таки визріють, навіть не збиратимуть. Адже нерентабельно, впевнені садівники.
“Я не думаю, що цього році буде урожай черешні в принципі. Що взагалі буде доцільно наймати людей на її збирання. Те, що залишиться, це будуть якісь поодинокі ягоди там вгорі, що десь воно не вразило. Я не думаю що взагалі люди зайдуть сюди прибирати”, – каже керівник фермерського господарства Олег Каліман.
На Запоріжжі традиційно вирощують десятки сортів черешні. У Мелітополі, де черешня є справжнім символом міста, щороку проходив навіть черешневий фестиваль. Тепер усе – під величезним питанням. Ймовірно, виживуть хіба що пізні сорти – але і там, за найскромнішими підрахунками, загинуло три чверті квітів. Ціни обіцяють відповідні.
“Внаслідок того, що черешні майже не буде або дуже буде обмаль, то ціна буде вдвічі, а мінімально в півтора рази вища, ніж за минулий рік, коли і тоді вона не дуже була низькою”, – каже директор Мелітопольської дослідної станції садівництва НАН Володимир Сенін.
Нинішній сезон видався найгіршим за останні 15 років, кажуть науковці. Окрім черешні, на 50% відсотків вимерзли ще й сливи, персики, абрикоси та яблука.
Джерело: propozitsiya.com