Главная / АГРОНОВИНИ / НААН та її наукові установи з порушеннями освоїли майже 1,6 млрд грн — Рахункова палата

НААН та її наукові установи з порушеннями освоїли майже 1,6 млрд грн — Рахункова палата

Національна академія аграрних наук та її наукові установи з порушеннями освоїли майже 1,6 млрд грн з 2,4 млрд грн, використаних у 2018–19 роках. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на УНН.

«Протягом 2018–19 років НААН використала майже 2,4 млрд грн з державного бюджету (за загальним фондом — 775 млн грн, за спеціальним — 1,6 млрд грн).

Зазначається, що аудитори встановили такі факти витрачання бюджетних коштів:

  • з ознаками нецільового використання — 589 млн грн;
  • з порушенням чинного законодавства — близько 15 млн грн;
  • з порушенням законодавства при проведенні закупівель — 52 млн грн;
  • неефективне управління коштами — майже 1 млн грн.

«Окрім того, непродуктивне використання бюджетних коштів Рахункова палата оцінює в 3 млн грн, а нерезультативне та неекономне — по 4 млн гривень. При плануванні видатків держбюджету були порушення законодавства на 787 млн грн, а в бухгалтерському обліку та фінансовій звітності неправильно та несвоєчасно відобразили операції на 102 млн грн. Державний бюджет також втратив близько 9 млн грн надходжень внаслідок неналежної претензійно-позовної діяльності», — повідомляють у Рахунковій палаті.

У вищому органі аудиту поінформували, що НААН запровадила процедуру внесення благодійних внесків підвідомчими підприємствами. За два роки загальний обсяг внесків склав майже 1 млн грн. у вигляді матеріальних цінностей, безоплатних ремонтно-відновлювальних робіт в адміністративній будівлі НААН та коштів.

Рахункова палата рекомендує відмовитися від цієї процедури, бо такі дії можуть містити ознаки зловживання службовим становищем посадовцями НААН. Разом з тим вищий орган аудиту пропонує удосконалити фінансування наукових установ — виділити окрему бюджетну програму та формувати її за рахунок надходження до спеціального фонду частини прибутку (до 50%) державних підприємств НААН.

«Більшість коштів (64%, або 926 млн грн) бюджетні установи отримали та перерахували до спецфонду держбюджету завдяки своїй господарській діяльності, зокрема, вирощуванню сільгосппродукції, наданню в оренду майна або його реалізації. При цьому, основна, наукова, діяльність забезпечила менше третини (29%) надходжень», — повідомили у Рахунковій палаті.

Аудитори дійшли висновку, що результати наукової діяльності установ НААН не користувалися попитом серед агропромислових підприємств, що негативно впливало на формування спеціального фонду держбюджету для фінансування цих установ.

«Так, кількість договорів про використання об’єктів права інтелектуальної власності за останні 10 років скоротилися більш як утричі. Водночас, за останні 5 років половина наукових установ (а саме 42 установи) таких угод взагалі не укладала. Рівень комерціалізації завершених наукових розробок та їх впровадження є досить низьким, що не сприяє інноваційному розвитку агропромислового комплексу», — резюмували у Рахунковій палаті.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показанОбязательные для заполнения поля помечены *

*

x

Check Also

В Україні прогнозують дефіцит питної води

Інститут водних проблем і меліорації прогнозує, що вже до 2050 року Україні доведеться імпортувати питну ...

David Montgomery Womens Jersey