Людський фактор, загальна організаційна культура компанії, а також обмежена кількість інвестицій – ті чинники, які гальмують впровадження інновацій. Крім того, на ринку AgTech послуг не вистачає консультантів. Про це говорили на аграрній панелі під час Міжнародної зернової конференції Grain Ukraine, передає propozitsiya.com.
Більшість компаній недокапіталізовані з точки зору техніки. У них банально стара техніка. «За різними даними від великих холдингів до $200 з гектара можна отримати додатково на EBITDA тільки шляхом оновлення та впорядкування парку техніки», – вважає Артем Беленко, засновник компанії SmartFarming.
Інвестувати в інноваційні компанії – це ризик, підтримав спікера Дмитро Мотузко, керівник проекту «Адамполь Соя» компанії «АТК». «Агроном – найголовніший ворог інвестора, у нас агрономів в компанії немає. Наука – річ дорога, Україна собі цього не може дозволити. Може бути, п’ять країн в світі можуть похвалитися наявністю у них розвиненої науки. Але ми можемо виступати експериментальним майданчиком для інновацій», – пояснив Д. Мотузко.
Сьогодні компанії активно вкладають кошти в системи паралельного водіння, технології обробітку грунту. «Тому в найближчі два роки буде трендом підвищення ефективності посіву», – упевнений Артем Беленко.
«Зараз з кожного гектара можна збирати нескінченну кількість інформації. З неї можна створювати сам продукт. Але поки вони не знаходять комерційного запитання, і компанії, що займаються подібними продуктами, живуть за рахунок інвестицій», – додав А. Беленко.
«Зараз в Україні взагалі немає розуміння, як повинен розвиватися сектор. Особливо малі і середні господарства. Потрібні експерти, які допоможуть розібратися у всій різноманітності нових продуктів в AgTech сфері. Таких консультаційних послуг не вистачає», – вважає Артем Беленко.
Світлана Цибульська
Джерело: propozitsiya.com