Найбільша в Європі плантація технічних конопель буде на Житомирщині

На базі недіючого льонозаводу в селі Рижани на Житомирщині створять кластер із вирощування та переробки технічних конопель, а також закладуть найбільшу в Європі плантацію цієї рослини, розповів акціонер Володарсько-Волинського льонозаводу та ініціатор проєкту MA’RIJANNI HEMP INDUSTRIAL PARK Мішель Терещенко.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Укрінформ.

«У 2012 році я купив акції Володарсько-Волинського льонозаводу, що розташований на території села Рижани Хорошівської громади. У мене було бажання створити кластер промислової коноплі. Розвивати цю галузь я почав на Глухівщині, де мене обрали міським головою, яким я був до 2020 року. Весь цей час завод був законсервований. Почати роботу завадила пандемія COVID-19, а повномасштабна війна, що розпочалася 24 лютого 2022 року, суттєво змінила всі плани», — зазначив Терещенко.

За його словами, вже є домовленості з українськими інвесторами, зацікавленими у проєкті створення кластеру з вирощування і переробки технічних конопель у Рижанах. Наразі є плани щодо проведення реконструкції об’єкту. Терещенко додав, що цей проєкт також підтримає українських фермерів, які зараз не мають можливості експортувати звичні сільськогосподарські культури.

«У Франції, Бельгії та Італії є технології, що дозволять отримати із конопель довге волокно. Досі їх застосовували лише для льону. Натомість якщо це застосувати до конопель, його можна використовувати в текстильній промисловості й отримувати гарну продукцію. Ми купуємо обладнання у Франції та Бельгії. Якщо у Франції площі плантацій під технічну коноплю сягають 30-40 га, то в Україні є можливість розширити їх до понад 1000 га. Наразі вже є домовленості з фірмами в Італії, Бельгії, Франції, які готові купувати конопляне волокно в Україні», — додав Терещенко.

Цього року інвестори планують отримати посівний матеріал, який на договірній основі запропонують фермерам для вирощування технічної коноплі. У 2024 році на Житомирщині планують закласти плантацію технічних конопель площею до 850 га, а в 2025 — 1250 га.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *